Zegar dla fanów muzyki

Zdaje się, że na naszym rynku, na dobre zakończył się już okres, gdy modne były zegary w kształcie domów, zegary z kukułkami lub standardowe, okrągłe zegary. Twórcy zegarów ściennych najprawdopodobniej doszli do wniosku, że skoro nasze mieszkanie ma wyrażać naszą osobowość, zegar, który powiesimy na ścianie, nie może odróżniać się na tle charakteru wnętrza.

Zegar inspirowany winylową płytą

zegar z płyty winylowejO różnorodnych zegarach, które są dostępne obecnie w sprzedaży, można byłoby pisać godzinami. W poniższym tekście skupię więc swoją uwagę na jednym typie zegarów, które wydają się doskonale podsumowywać estetykę zegarów, do której dążą producenci. Mowa oczywiście o produkcie jakim jest zegar z płyty winylowej, który będzie idealnym dodatkiem dla fana muzyki, który najlepiej odnajduje się w tradycyjnej formie odsłuchiwania nagrań muzycznych. W zegarach tego typu, tarcza zegarowa wykonana jest ze szkła imitującego kształtem i wyglądem winylową płytę, wskazówki zaś swoim kształtem mogą nawiązywać do ramienia gramofonu. Prawdopodobnie sami jesteście w stanie stwierdzić, iż tego typu zegary, nawet wykonywane przez różnych producentów wyglądałyby tak samo, gdyby wszyscy trzymali się utartego schematu. Część firm produkujących zegary z płyty winylowej, łamie jednak standardowy kształt płyt winylowych, tworząc w nich wycięcia w taki sposób, by przypominały w górnej części, np. panoramę miasta. Świetnym rozwiązaniem jest też, np. efekt ukruszenia dolnej części płyty i wykonania postaci trzymającej się krawędzi płyty.

Jeśli chodzi o zegary wzorowane na płytach winylowych, ich sposób wykonania tak naprawdę w chwili obecnej zawiera w sobie wiele wzorów, które zadowolą nie tylko melomanów, ale również osoby zachwycające się konkretną estetyką. Dodatkowo wciąż zegary tego typu wydają się być niestandardowym rozwiązaniem w naszym domu.