Zdrowe krowie mleko

 

Rolnicy hodujący zwierzęta takie jak świnie, konie i krowy potrzebują dużo miejsca oraz specjalistyczne maszyny. W dzisiejszym artykule skupimy się na hodowli krów. Atrybutem niezbędnym są wówczas dojarki. Wyróżniamy maszyny ręczne, mechaniczne a nawet elektryczne. Te ostatnie są najwygodniejsze, ale również najmniej wydajne.

Czy warto kupić używane maszyny rolnicze

używane dojarki Zakup nowych urządzeń jest dość kosztowne, dlatego osoby prowadzące gospodarstwa rolne często decydują się na pozyskanie tańszych odpowiedników. Używane dojarki kupić można w serwisach z maszynami rolniczymi, lombardach oraz od prywatnych sprzedawców sprzętu. Ich cena zależna jest przede wszystkim od stopnia zużycia. Zdarza się, że dojarka wykorzystywana przez poprzedniego właściciela przez okres sześciu miesięcy nie nadaje się już do odsprzedaży, z drugiej strony inny rolnik może używać sprzętu przez wiele lat i tak go szanuje, że służyć może kolejnym pokoleniom. Nie bez znaczenia jest oczywiście firma, która wyprodukowała maszynę do dojenia krowy. Ilość dojarek potrzebnych w gospodarstwie zależna jest od liczby zwierząt. Na dziesięć krów rolnik powinien posiadać przynajmniej jedną dojarkę. Konieczne jest również jedno rezerwowe urządzenie. W każdym momencie maszyny mogą ulec awarii, a naprawa rolniczego sprzętu trwa tydzień lub dłużej. Hodując krowy, rolnik powinien zainwestować również w inne sprzęty takie jak zbiorniki na mleko i opryskiwacze.

W razie braku wystarczającej ilości środków warto rozważyć skorzystanie z środków unijnych lub pozyskanie pożyczki z banku. Złożenie wniosku o dotację z Unii Europejskiej nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Druk można pobrać ze strony urzędu miasta lub gminy. Pracownicy chętnie pomogą wypełnić wniosek i udzielą wszelkich informacji petentom.