Zajęcia plastyczne na festynie

Tegoroczny festyn w naszej szkole okazał się jednym z najbardziej atrakcyjnych w historii. Odbył się w ubiegły weekend i po raz pierwszy w dziejach szkoły trwał całe dwa dni. Zastanawiano się wcześniej, czy nie będzie to za długo. Okazało się jednak, że wszyscy doskonale się bawili, dzięki znakomitej organizacji i pomysłowości organizatorów. 

Niezwykle udany festyn szkolny

warsztaty ceramiczne dla dzieciFestyny szkolne mają to do siebie, że albo są strasznie nudne, albo tak ciekawe, że nikt nie chce, aby się kończyły. W naszej szkole co roku panowały te drugie nastroje. Każdy wręcz zawsze nie mógł doczekać się końcówki roku szkolnego, kiedy to festyn jest organizowany. W tym roku postanowiono więc przedłużyć zabawę o jeden dzień. I pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę. W programie festynu pojawiło się więc mnóstwo nowych atrakcji. Bardzo dużym zainteresowaniem na przykład, cieszyły się warsztaty ceramiczne dla dzieci, które wraz z pozostałymi zajęciami plastycznymi, odbywały się w ogromnym namiocie, ustawionym na boisku. Warsztaty z tworzenia naczyń ceramicznych poprowadziło dwóch absolwentów rzeźbiarstwa z ASP. W zajęciach brali udziało zarówno dorośli, jak i uczniowie. Każdy mógł stworzyć własne naczynia, po czym ozdobić je po swojemu. Wszystko pod czujnym okiem profesjonalistów. Obok zajęć plastycznych nie zabrakło też zajęć tanecznych, czy też trwającego całe dwa dni szkolnego Mam talent. Konkurs ten wygrała uczennica klasy czwartej, która zachwyciła wszystkich swoim wspaniałym, operowym głosem. 

Festyn szkolny, który odbył się w ubiegły weekend, można śmiało zaliczyć do naprawdę udanych. Wszyscy doskonale się bawili, aż przez całe dwa dni. Pośród licznych atrakcji chyba największym powodzeniem cieszyły się warsztaty plastyczne, a wśród nich zajęcia z ceramiki.