Żłobek

Zabawy dzieci w żłobku w Krakowie

Wszyscy wiemy, że małe dzieci spędzają większość czasu an zabawie. Jeszcze przyjdzie czas na ich naukę w przedszkolu, więc teraz mają czas na czystą rozrywkę. Jednak takie maluchy trudno jest zadowolić. Mimo iż są jeszcze bardzo malutkie to wiedzą co im się podoba a co nie, więc musimy się do tego dostosować.

Żłobek w Krakowie jest miejscem zabaw

ŻłobekJakie zatem zabawy dla dzieci mogą oferować żłobki w Krakowie? Na pewno muszą być one zróżnicowane i dopasowane do wieku maluchów. Taki czteromiesięczny bobas raczej będzie zainteresowany nauką raczkowania i chodzenia, nić czymś innym. Sprawdza się karuzele montowane nad łóżeczkami, pluszowe zabawki, czy chodziki. Wtedy dziecko może łatwiej zasnąć dzięki kołysankom granym przez karuzele, może uczyć się wstawać i chodzić, czy też przytulić się do misia. Starsze dzieci będą mogły już się bawić samochodzikami, czy lalkami, oczywiście bez małych elementów, które takie dziecko mogłoby połknąć. Najtańszy żłobek w Krakowie musi zatem dobrze sprawdzać zabawki jakie kupuje, bo jak wiadomo większość z nich nadaje się dla dzieci powyżej trzech lat, czyli dla dzieci przedszkolnych, a nie dla dzieci w żłobku. Trudno jest zatem zorganizować coś innego. Możemy oczywiście postawić także na zabawy wspólne bez dzieci. Prywatny żłobek powinien mieć taka kadrę pedagogiczną, która potrafi wymyślić takie rzeczy. Na pewno maluchy będą chciały się ze sobą bawić, więc należy im to umożliwić.

Wspólne zabawy są rozwijające i bardzo potrzebne na tym etapie życia. Warto zadbać zatem nie tylko o zabawę, ale i o naukę.