Wybór odpowiedniego fotografa

 

Nasz ślub to było wydarzenie, które zamierzaliśmy zaplanować bardzo dokładnie z tego względu, że moja przyszła żona miała znajomą, która robiła zdjęcia ten temat mieliśmy już załatwiony. Tak myślałem, ale faktycznie było parę rzeczy, które musieliśmy uzgodnić jeszcze przed ślubem oraz weselem.

Jak zamówić fotografa przed ślubem

fotograf na ślub z CzęstochowyMianowicie był to wystrój wnętrz oraz to, jakie zdjęcia nas najbardziej interesują. Rozmawiałem więc ze znajomą mojej przyszłej żony o tym, że nie bardzo znam się na fotografii i tak naprawdę będę o wiele bardziej zadowolony i na pewno w komfortowej sytuacji, kiedy to właśnie fotograf na ślub z Częstochowy dobierze dla mnie sesję, czyli wymyśli koncepcję oraz zaplanuje wszystko tak, aby było dobrze. Zamierzałem jedynie zapłacić i otrzymać po paru tygodniach gotowe zdjęcia, które dostanę jeszcze specjalnie przerobione tak, abyśmy wyglądali jak najlepiej. Chociaż przeważnie fotografowie w to nie ingerują i po prostu kadrują zdjęcia oraz upiększają takie elementy, aby wszystko wyglądało naturalnie. Z racji tego, że zdecydowaliśmy się także na zdjęcia wykonywane na weselu, to bez problemu mogliśmy otrzymać sensowną zniżkę, która jeszcze bardziej sprawiała, że cena nam się podobała nie wiedziałem, czy jest to efekt tego, że jest to nasza znajoma i faktycznie cena jest nieco niższa z tego względu, czy może bardziej z tego względu, że faktycznie nie chcieliśmy jakieś bardziej odjechanych zdjęć, a jedynie standardową sesję zdjęciową.

Ślub jest na tyle ważnym wydarzeniem, że powinniście sami znaleźć fotografa, który wam się najbardziej podoba i was interesuje. Przeglądając prace mojej znajomej oraz przykładowe zdjęcia z różnych wydarzeń mogłem śmiało określić, czy zna się na temacie i czy podejmie się wykonywania zdjęć w taki sposób, jaki mnie najbardziej interesował.