Wybór obuwia roboczego, najważniejsze wskazówki

Z tego artykułu dowiecie się w jaki sposób wybrać odpowiednie obuwie robocze, jakie są zasady wyboru. Jakie czynniki ryzyka musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania obuwia idealnego dla nas? Tego dowiecie się z tego wpisu, bogatego w cenne wskazówki!

Wybór najlepszej jakości obuwia roboczego

producent obuwia roboczego dla firmZacznijmy od czynników ryzyka jakie absolutnie musimy wziąć pod uwagę podczas wybierania butów. Co nam zagraża w naszej pracy? Ryzyko przebicia czy przecięcia, bardzo wysoka lub niska temperatura, porażenie prądem, śliskość podłoża, nierówne podłoże, bardzo szkodliwe substancje chemiczne, wilgoć, ryzyko zmiażdżenia stopu przez spadające przedmioty. Te wszystkie czynniki ryzyka musi wziąć pod uwagę producent obuwia roboczego dla firm, i wykonać takie buty które będą chronić nasze stopy przed zagrożeniem. To jest bardzo trudne zadanie dla producentów, którzy musza wykonać szereg skomplikowanych testów zanim buty uzna się za w pełni gotowe do zaproponowania firmom. Każda firma musi zdefiniować własne czynniki ryzyka, na jakie są narażeni jej pracownicy, tylko wtedy można wybrać model idealny. W zależności od zagrożeń panujących w danej pracy, w danym zawodzie producent obuwia zastosuje odpowiednio dobrany materiał, konstrukcja także będzie zindywidualizowana do potrzeb klienta. Sama konstrukcja obuwia jest uzależniona od tego czy pracownicy w czasie pracy przebywają w pomieszczeniu zamkniętym, czy na zewnątrz.

Jak widzicie producent obuwia roboczego musi dostosować swój wyrób do naprawdę konkretnych wymogów firm, obuwie musi być najwyższej jakości, tylko wtedy może ono właściwie spełniać swoją funkcję. Należy znaleźć balans pomiędzy jak najwyższą możliwą ochroną a wygodą użytkowania. Nie można zapomnieć o tym, że buty w których spędza się naprawdę wiele godzin muszą być wygodne dla pracowników. Połączenie wygody i funkcjonalności jest trudne, jednak możliwe.