W wolnym czasie spływ kajakowy

Lubimy spędzać wolny czas słodko leniuchując, czasem jednak warto zrobić też coś nieco bardziej aktywnego. Przykładem aktywności, która pozwala zarówno się zrelaksować, jak i trochę się poruszać, jest pływanie kajakiem. Amatorzy tego sposobu wypoczynku z pewnością znaleźliby milion powodów, dla których warto choć raz wybrać się na spływ.

Spływ kajakowy okazją do aktywnego wypoczynku

spływy kajakowe - WkraWażne jest to, że w czasie pływania kajakiem nie trzeba bez przerwy wiosłować i siłować się z nurtami wodnymi. Można również powolnie płynąć, siedząc i odpoczywając w kajaku, a nurt rzeki niesie nas w stronę końca trasy. Jest to zatem idealny sposób wypoczynku, który łączy osoby aktywne, z tymi bardziej pasywnymi. Coraz więcej osób wybiera się na spływy kajakowe – Wkra cieszy się tutaj ogromną popularnością. Na kajakach lubią pływać zarówno grupki znajomych, jak i całe rodziny, czy pary. Nie ma na to reguły, bo przecież każdy chce od czasu do czasu wypocząć na łonie natury, pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć się otoczeniem wody i zieleni. W codziennym zabieganiu nie mamy okazji zwrócić uwagi na przyrodę, która nas otacza. Taki wypad nad rzekę i powolny rejs kajakiem bardzo odpręża i relaksuje. Możemy też pod koniec trasy wykąpać się w rzece – byle ostrożnie i z uwzględnieniem warunków, jakie akurat panują w tym rejonie i zbiorniku wodnym. Aktywny wypoczynek jest również relaksujący i nie marnujemy czasu.

Kajaki są uwielbiane przez zwolenników wypoczynku nad wodą. Należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kremów z filtrem, ponieważ nad wodą nie odczuwamy gorąca w rzeczywistym stopniu i bardzo łatwo o poparzenie promieniami słonecznymi. Dobrze więc mieć mocny filtr, lub odpowiednie ubrania i nakrycie głowy – wówczas można wypoczywać nad wodą.