W dzień ślubu

Ślub to wyjątkowy dzień dla pary młodej, który wieńczy miesiące intensywnych przygotowań. Podczas tej jedynej w swoim rodzaju okazji trzeba zadbać o wiele spraw, aby uroczystość odbyła się sprawnie i zachwyciła zebranych gości. Ogromne znaczenie ma także organizacja przyjęcia weselnego, które ma być pełne radości, uśmiechu, zabawy i tańca.

Dodatki na wesele

biżuteria ślubnaNie ma co ukrywać, że na weselu wszyscy największą uwagę zwracają na pannę młodą. Ślub jest oczywiście uroczystością dla pary, ale to kobieta wychodząca za mąż przechodzi się w rytm marsza weselnego wzdłuż rzędu ław czy krzeseł i prezentuje zaproszonym gościom. W tym momencie wszystkie oczy pochłaniają pannę młodą wzrokiem i analizują każdy element jej stroju. Najważniejszym elementem całej stylizacji jest naturalnie suknia ślubna. Najczęściej wybierana jest tradycyjnie biała, długa suknia o rozkloszowanym dole. Popularne są gorsety i koronkowe ozdoby, a także tiul. Nieodłącznym dodatkiem do stroju jest biżuteria ślubna. Z racji tego, że materiał jest biały, weselne ozdoby utrzymywane są w stonowanej kolorystyce i raczej wykonywane ze srebra. Warto dobrać bransoletkę ślubną, kolczyki, naszyjnik oraz ozdoby do włosów lub diadem. Zakłady jubilerskie produkują także specjalne dodatki dla panów młodych. Głównie są to spinki do mankietów, które kolorystycznie dopasowuje się do krawata lub muszki. Bardzo eleganckim rozwiązaniem jest założenie fulara, do którego również można dobrać szpilkę z perłą.

Niepowtarzalna okazja, jaką jest wesele, skupia uwagę wszystkich gości na wyglądzie pary młodej. Ocenia się przede wszystkim strój, czyli suknię i garnitur. Znaczenie ma cała stylizacja, a więc również wszelkiego rodzaju dodatki. Obecnie wytwarza się biżuterię ślubną zarówno dla panów, jak i dla pań.