Tłoczenie płyt znanych wykonawców

Wydawanie płyt muzycznych, od zawsze wiązało się ze współpracą z profesjonalnymi tłoczniami płyt. Dzięki temu, że tłocznia posiada bardzo duże moce produkcyjne, jest w stanie produkować tysiące krążków jednego tytułu i wykonawcy. Dzięki tłoczniom płyty mogą trafić na półki sklepowe punktualnie w dniu premiery.

Współpraca tłoczni płyt CD z wykonawcami

tłoczenie płyt cdTłocznie są niezbędnym ogniwem powstawania krążka muzycznego. To dzięki nim możliwe jest przeniesienie muzyki nagranej w studiu na krążek CD. Dzięki temu, że tłocznie mogą współpracować zarówno ze znanymi wykonawcami, jak i tymi, o których nie słyszano tak szeroko, każdy z nich ma równe szanse na powstanie płyty, która jest nagrana i wytłoczona w jakości światowej. Tłoczenie płyt CD jest także ostatnim ogniwem powstawania płyty. Po nim pozostaje tylko dostarczenie gotowego nośnika do sklepów muzycznych. To właśnie rzetelność i punktualne realizowanie zleceń przez tłocznie płyt kompaktowych umożliwia płynne rozpowszechnianie muzyki na tradycyjnych nośnikach. Tłocznie posiadają także maszyny, które umożliwiają powstawanie dokładnych kopii tej samej płyty, bez straty jakości. To podstawowy plus formatu CD, który powstaje w profesjonalnych zakładach. Tłocznie płyt mogą przyjmować zamówienia na muzykę, która powstała niedawno, i nie była słuchana. Są także odpowiedzialne za wydawanie muzyki z przeszłości (tak zwanych reedycji).

Tłocznia płyt to miejsce, w którym powstaje nie tylko płyta CD, ale także formaty video. Wiele krążków, jakie powstają w tłoczni, jest wydawanych także na rynku komputerowym. Dzięki tłoczniom płyt, do słuchaczy mogą dotrzeć dźwięki muzyki w najwyższej jakości, która została nagrana i przeniesiona na krążek całkowicie bez straty na pierwotnej jakości dźwięku.