Szybki sposób izolacji fundamentów pianką poliuretanową

Jak wiadomo fundament to podstawa każdego budynku, dlatego należy zadbać o to, aby jego izolacja a także ocieplenie zostało dokładnie oraz szczelnie wykonane. Jednak do tego potrzebna jest doświadczona grupa fachowców, którzy wiedzą jak to zrobić i użyją do tego najlepszych materiałów.

Izolacje fundamentów pianką poliuretanową

izolacje natryskowe fundamentówStawiając dom powinniśmy zadbać o jego odpowiednią izolację. Obecnie na rynku jest sporo materiałów, dzięki którym możemy zabezpieczyć swój budynek przed wsiąkaniem w niego wody gruntowej. Jednak który z nich jest najlepszy? Wybierając się do sklepu budowlanego po materiały bardzo często sprzedawcy polecają nam ten najdroższy bo jest najlepszy (według nich) i zazwyczaj zgadzamy się z nimi, ale czy to prawda? Niekoniecznie. W tego typu sklepach czasami każe się polecać klientom określony produkt bo na przykład się nie sprzedaje. Sama ostatnio poszukiwałam najlepszego materiału do izolacji fundamentów. Nie znałam się na tym dlatego chciałam poczytać o tym i Internecie. Tam trafiłam na ciekawy artykuł właśnie na temat termo- i hydroizolacji. Autor porównał w nim najchętniej wybierane materiały izolacyjne, z których najlepszym okazała się pianka poliuretanowa. Pianka ma lepszy współczynnik przewodnictwa ciepła co znacznie zwiększy komfort mieszkańców. Poza tym izolacje natryskowe fundamentów są o wiele łatwiejsze w montażu niż pozostałe. Ponadto nie powstają żadne przerwy czy luki, przez które mogłaby się dostać woda.

Wybierając materiały izolacyjne nie warto oszczędzać, ponieważ tanie materiały nie zapewnią nam 100% obrony przed wsiąkaniem wody czy utratą ciepła. Pomimo, iż pianka poliuretanowa jest nieco droższa od tradycyjnych metod ocieplania to większość i tak wybiera izolacje natryskowe. Pianka bez trudu przylega do fundamentów tworząc jednolitą warstwę.