Stylowe ławki do dużego ogrodu

Mam bardzo duży ogród koło domu, który odkupiłam kilka lat temu, ale jak do tej pory nie mogłam się zebrać do tego, żeby porządnie o niego zadbać. Od kiedy został założony to właściwie nic się w nim nie zmieniło. W tym roku uznałam, że pora coś z tym zrobić i razem z mężem wzięliśmy się do pracy, zaczynając od zaplanowania nowych roślin, a kończąc na oświetleniu i ławkach.

Niebanalne ławki do naszego ogrodu

proste nogi do ławekSzybko okazało się, że przemodelowanie ogrodu wymaga pomocy specjalisty i zdaliśmy się na pomoc projektanta ogrodów. Ustaliliśmy, jaki styl nas interesuje i czego oczekujemy. On miał się zająć planowaniem roślin, a my altany, ławek i fontanny, bo to akurat przyszło nam o wiele prościej. Nawet postanowiliśmy, że skoro to nie my będziemy kopać grządki czy zakładać nową instalację elektryczną do oświetlenia ogrodu, tylko specjalistyczna firma, to możemy chociaż osobiście zrobić ogrodowe ławki zamiast kupować gotowe. Bez problemu udało się nam zdobyć odpowiednie deski, jednak wybór nóg do naszych ławek zajął więcej czasu. Po prostu nie mogliśmy się zdecydować, czy chcemy mieć proste nogi do ławek czy może bardzo ozdobne, pełne dekoracyjnych zawijasów, dzięki którym ławka będzie wyglądała jakby wyjęto ją z ogrodu w stylu romantycznym. Ostatecznie jednak uznaliśmy, że interesują nas raczej proste nogi, a za to same deski na siedziska i oparcie można będzie bardziej fantazyjnie wyciąć i pomalować. Skończyło się na tym, że kupiliśmy proste nogi do ławek, ale efekt końcowy jest inny w każdym przypadku.

Jedna z ławek jest pomalowana w paski, inna w kropki, a ta stojąca przed domem jest pomalowana na biało. Mamy też oczywiście tradycyjne ławki z deskami w naturalnym kolorze, za to bardziej ozdobnie wyciętymi. Dobrze, że do kompletu dostały proste nogi, które ładnie uzupełniają całość. A same ławki świetnie pasują do naszego nowego ogrodu.