Stworzenie logo własnej firmy

 

Na rynku istnieje bardzo wiele firm prowadzących przeróżną działalność. Każda może specjalizować się w czymś innym. Ale najważniejsze by klienci mogli rozpoznać dana firmę. Często stosowane są loga, które mają nam się kojarzyć z czymś i później jak zobaczymy coś co przedstawiało logo to od razu kojarzy nam się z daną firmą.

Nowe logo przedsiębiorstwa informatycznego

logo - poznańTo tak jak z daną piosenką, jak zostanie wykorzystana w filmie to za każdym razem kiedy ja słyszymy od razu przypomina się nam film, albo jak dana piosenka czy melodia zostaje użyta w reklamie to od razu kojarzy nam się z danym produktem czy usługą. I tak też ma być z tym logo. Warto wybrać coś na logo co ludzie będą spotykać na co dzień. Przykładem może być jakieś zwierzę, rzecz, cyfra, symbol i tak dalej. Ważne by rzucał się w oczy. Dlatego też ważna jest tutaj kolorystyka. Nie może ona być zbyt kolorowa, bo klient później nie skojarzy naszej firmy. Logo – poznań powinno nawiązywać do czynności, które firma wykonuje to ułatwi przyswojenie danego symbolu. skoro prowadzimy firmę informatyczną, to nasze logo musi zawierać coś z informatyki. Postanowiliśmy, że będzie to litera W przedstawiona w okręgu i tło będzie niebieskie. Ta litera powinna być skojarzona ze stroną internetową. Skoro już mamy ten swój symbol, to warto zabrać się za jego rozpowszechnienie, tak by dotarł do odbiorców jak najszybciej. Nie wybieraliśmy żadnych skomplikowanych symboli, po chodziło nam o prostotę w przekazie, tak działa nasza firma, u nas wszystko jest proste. Zamówiliśmy ulotki, wizytówki , gadżety z naszym symbolem. Na stronie internetowej sami sobie wszystko zmienimy, ponieważ w końcu jesteśmy firmą informatyczną. Myślę, że nasze logo bardzo szybko się przyjmie wśród klientów.

Ważne aby nasza firma była rozpoznawalna wśród naszych obecnych klientów, jak i tych potencjalnych. Dlatego postanowiliśmy stworzyć swoje logo, które odzwierciedla to czym się zajmujemy. Jest dość proste, pod względem kształtu jak i kolorystyki. Myślę, że spodoba się klientom, nam bardzo się podoba. Pracowaliśmy nad nim około tygodnia. Każdy miał swój pomysł i niby to takie proste, ale przy tylu pomysłach trzeba podjąć decyzję co wybrać, co będzie najlepsze.