Street workout – droga do wymarzonej sylwetki

Ćwiczenia w klubach fitness od lat cieszą się ogromną popularnością wśród tych, którzy pragną mieć zdrowe, dobrze zbudowane ciało. Tymczasem okazuje się, że chcąc zbudować imponującą sylwetkę nie jesteśmy skazani wyłącznie na siłownię. Ciekawą i skuteczną alternatywą jest kalistenika, czyli ćwiczenia z masą ciała.

Czy warto trenować street workout?

street workout - sprzęt do ćwiczeńPrzechadzając się po miejskich parkach lub dużych osiedlach coraz częściej możemy spotkać specjalne, wydzielone place ze sprzętem do ćwiczeń. Nie znajdziemy tam jednak specjalistycznych maszyn kulturystycznych znanych z siłowni, lecz zestaw drążków i poręczy. Takie place to miejsca przeznaczone do uprawiania kalisteniki. Chyba każdy z nas miał styczność z tą aktywnością fizyczną, choćby na zajęciach WF. Okazuje się, że budowanie sylwetki poprzez kalistenikę ma wiele plusów. Przede wszystkim jest to bardzo zdrowa aktywność, ograniczająca do minimum ryzyko kontuzji. Ćwiczenia z masą ciała mają również inną zaletę. Większość ćwiczeń możemy wykonać bez profesjonalnych, drogich urządzeń. Nie musimy mieć specjalistycznych maszyn, żeby trenować street workout – sprzęt do ćwiczeń ogranicza się do zestawu poręczy i drążków. Place do uprawiania kalisteniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie bez powodu. Plac do street workout daje nam wiele ciekawych możliwości treningu. Dzięki takim miejscom możemy komfortowo i efektywnie wykonać wszystkie ćwiczenia, urozmaicając przy tym codzienną aktywność fizyczną.

Dobrze zbudowane ciało z pewnością jest powodem do dumy. Warto o nie dbać również we względów zdrowotnych. Ćwiczenia z masą własnego ciała to dobra droga do osiągnięcia wymarzonej, sportowej sylwetki – trenowanie na placach do street workout to gwarancja efektywnego i ciekawego treningu.