Stosowanie terapii biorezonansowej budzi kontrowersje

Metoda, jaką jest biorezonans budzi szereg kontrowersji. Zdania na jej temat są podzielone, posiada zarówno zagorzałych zwolenników, jak i wielu przeciwników. Należy do metod diagnostyki stosowanej w medycynie alternatywnej, a jej działanie opiera się na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych.

Różne opinie na temat terapii biorezonansem

polecana terapia biorezonansowaPrzeciwnicy uważają ją za nieskuteczną metodę, bowiem nie ma ona potwierdzenia w badaniach naukowych. Sceptycznie podchodzą do niej głowie lekarze, bowiem specjaliści uważają ją za oszustwo i przestrzegają przed jej stosowaniem. Mimo różnicy zdań na temat tej metody osób, które z niej korzystają jest bardzo dużo i systematycznie ich przybywa. Uważają oni, że za jej pomocą można wykryć większość dolegliwości oraz chorób pacjentów, wykryć pasożyty, alergię oraz wiele innych problemów zdrowotnych. Pomaga ona, ich zadaniem, także w leczeniu uzależnień i jest bardzo skuteczna. Wiele osób korzysta z metody, jaką jest polecana terapia biorezonansowa, bo pokłada w niej duże nadzieje. Badanie odbywa się na siedząco, pacjent często odczuwa mrowienie, a fale elektromagnetyczne mają za zadanie znalezienie chorób i ich likwidację. Dużą zaletą tej metody diagnostycznej jest fakt, iż nie wiąże się ona z żadnymi skutkami ubocznymi, jednak tak naprawdę nie ma też żadnych potwierdzeń, że jest ona skuteczna. Często osoby, które wykonują biorezonans zalecają także stosowanie różnorodnych preparatów, które bazują na ziołach i innych składnikach.

Wobec tego, że zdania na temat biorezonansu są tak podzielone, to od każdego z nas indywidualnie zależy, czy skorzystamy z tej metody i będziemy leczyć się za jej pomocą. Niezależnie jednak od naszego nastawienia warto zachować zdrowy rozsądek i nie rezygnować z pomocy lekarzy i traktować ją jedynie jako pomoc w leczeniu schorzeń.