Stosowanie siłowników elektrycznych ułatwia życie

Lubimy sobie upraszczać życie i oszczędzać swój czas i energię. Jednym z rozwiązań, które nam to ułatwią są siłowniki elektryczne, które mają wiele praktycznych zastosowań. Siłowniki elektryczne to urządzenia elektromechaniczne, które pozwalają na przekształcenie niskiego napięcia elektrycznego na energię mechaniczną.

Siłownik elektryczny to wygoda

siłowniki elektryczneWszystkie elektryczne siłowniki znajdują szerokie zastosowanie. Można je odnaleźć w łóżkach szpitalnych i rehabilitacyjnych, gdzie służą jako mechanizm zmiany położenia i kąta materaca, a także w biurkach i stołach oraz krzesłach z możliwością regulacji wysokości.  Spotkać je można również w mechanizmach zamykania okien czy w układach wentylacyjnych, a także w automatyce bram skrzydłowych. Siłowniki elektryczne wykorzystywane także w licznych konstrukcjach przemysłowych i automatyce przemysłowej, w automatycznych stacjach przełączających dla sieci dystrybucji elektrycznej, w kolei miejskiej (kolej magnetyczna), w mechanizmach posuwu w obrabiarkach sterowanych numerycznie, a także jako mechanizm, który przemieszcza głowicę w dyskach twardych. Tak naprawdę nie ma ograniczeń w możliwych zastosowaniach. Można pokusić się na przykład o montaż automatycznie chowanego w ścianie łóżka lub telewizora! Siłowniki mają estetyczny wygląd, są precyzyjne i wytrzymują duże obciążenie (nawet do kilkuset kilogramów), dlatego przydają się w wielu sytuacjach znacząco ułatwiając nam codzienne życie.

W dodatku siłowniki przy pracy są wyjątkowo ciche, a sterować nimi można na przykład za pomocą pilota lub odpowiednich przełączników. Dzięki siłownikom elektrycznym otwarcie i zamknięcie okna znajdującego się kilka metrów nad ziemią, sterowanie podnośnikiem automatycznym dla inwalidów, otwieranie klapy do piwnicy lub na strych i wiele innych czynności będzie niezwykle proste.

Opublikowane w Dom