Silnik do kompresora z dobrze dobraną mocą

Wiadomo, że moc kompresora uzależniona jest od ilości barów. Od nich zależy przepustowość naszej sprężarki. Ale budowa kompresora nieraz wyklucza wstawienie silnika o takiej mocy. Dlaczego? Przede wszystkim silnik sam w sobie musi mieć tyle mocy, by wytrzymać taki przepływ powietrza. To tak samo jak z samochodami – rodzaj samochodu uzależniona jest od pojemności

Mocny kompresor z silnikiem 230v

kompresor na 230vTo, jaki silnik pracuje w kompresorze jest w główniej mierze uzasadnione od tego, do czego ma on służyć. Nie każda sprężarka musi być mocna, ponieważ ich cele są naprawdę różne. Wiadomo, że te stojące w garażu, służące do pompowania opon muszę się prezentować dobrze, jeśli chodzi o moc. Sprężarki wykorzystywane są także np. w domach weselnych, do dmuchania balonów i ozdób tego typu. Z wiadomych przyczyn siła i przepustowość uzyskiwanego strumienia powietrza musi być ograniczona. Ale warto powrócić do tematu związanego z pompowaniem opon. Każdy kierowca ma z tym kontakt. Jaki silnik do sprężarki wybrać? Wystarczy kompresor na 230v. Dzięki temu uzyskamy moc w przedziale od 120, do 160 barów. Jest ona zupełnie wystarczająca. Poza tym jest to wersja dość oszczędna, ponieważ do niedawna częściej korzystano ze sprężarek 280v. Gdzie kupić kompresor o tej mocy? Odpowiedź brzmi – wszędzie. Jest to najpopularniejszy z silników, do kupienia w każdym sklepie ze sprężarkami.

Czasami nie ma co przesadzać z nadmierną mocą, ponieważ wiąże się to z większymi wydatkami na rachunki. Kompresory na 230v są takie, że nikomu nie zabraknie przepustowości powietrza, a zaraz nie narazi to nikogo na wielkie koszty użytkowania. Muszę dodać, że moc owej sprężarki jest naprawdę godna pozazdroszczenia. Korzystanie z niej w garażu lub małym warsztacie opłaca się pod wieloma względami.