Samochody, w których zaleca się ceramiczną ochronę lakieru

Nieraz zdarzają mi się pytania w stylu „czy warto montować ochrony lakieru”, ale rzadko kiedy ktoś od razu podaje model oraz markę samochodu. Prawda jest taka, że jest to bardzo ważna kwestia – istnieją samochody, które czegoś takiego wymagają, podczas gdy inne radzą sobie i bez tego.

Niektóre auta bardziej potrzebują ceramicznej ochrony lakieru

ceramiczna ochrona lakieru w łódzkimJak to więc jest z tymi samochodami? Przede wszystkim jeśli chcemy wiedzieć czy nasz samochód kwalifikuje się pod zalecenie do zrobienia powłoki, powinniśmy sprawdzić na własną rękę jak gruby jest u nas lakier. Może być tak, że choć samochody naszej marki mają gruby lakier, ale z jakichś przyczyn nasz ma znacznie cieńszą powłokę, lub też na odwrót. Każdy przypadek powinno się traktować z osobna. Generalnie można jednak przyjąć, że japońskie samochody znacznie częściej wymagają nałożenia powłoki, ponieważ ich grubość lakieru jest najcieńsza. Gdy jednak w grę wchodzą statystyki szybko okazuje się, że rzeczywistość nie musi pokrywać się z zaleceniami ekspertów. Ogólnie ceramiczna ochrona lakieru w Łódzkim najczęściej jest wykonywana po prostu na najpopularniejszych samochodach. Ludzie nie patrzą na to, czy ich auta wymagają, czy nie wymagają powłoki ceramicznej. Gdy usłyszą, że jest to dobre rozwiązanie by wzmocnić lakier do samochodu i nie kosztuje to majątku, to po prostu jadą i stosują to rozwiązanie. Nie dziwię im się wcale – ja również nieraz myślałem o tym, by zafundować autu profesjonalną powłokę, ale jakoś nigdy nie miałem czasu na to, by odprowadzić je do warsztatu.

Ostatecznie do dziś jeżdżę samochodem bez powłoki i raz na jakiś czas zdarza mi się dostrzec gdzieś rysę, której wcześniej na pewno nie widziałem. Skłania mnie to coraz bardziej do tego, by znaleźć jednak chwilę i sprawić, by lakier mojego auta stał się bardziej odporny i wytrzymały.