piaskowanie

Samochód do ślubu a piaskowanie

W ostatnich latach coraz modniejsze jeśli chodzi o śluby stają się samochody stare, zabytkowe. Oczywiście są też zwolennicy w dalszym ciągu wielkich białych limuzyn. I też uważam, że jest w tym coś fajnego. Moja koleżanka natomiast jechała bryczką zaprzężoną w konie. I to nie byle jakie konie tylko jej własne.

Ile kosztuje piaskowanie?

piaskowanieWyglądało to wszystko pięknie i romantycznie. Niestety nie każdy ma nie tylko swoje konie, ale możliwość wypożyczenia nawet takiej bryczki.Dobrze, że pozostaje także opcja wypożyczenia takiego zabytkowego auta. Wyglądają pięknie. Chociaż na ogół gabarytowo nie są pokaźnych rozmiarów. I całkiem możliwe, że mając suknię do ślubu tak zwaną bezę ciężko jest po prostu siedzieć z tyłu, to uważam, że warto. Widziałam na jednym ślubie jak szofer miał na sobie uroczy melonik i razem z tym zabytkowym autem prezentowało się to idealnie. Koło centrum handlowego został otwarty specjalny warsztat samochodowy dla takich właśnie zabytkowych aut. Także renowacja felg to koszt w granicach stu złotych. Natomiast malowanie proszkowe uzależnione jest od posiadanego typu czy marki samochodu. Za to piaskowanie karoserii na śląsku to koszt w granicach dwustu złotych. Nie wiedziałam, że w moim mieście tych aut zabytkowych jest aż tyle, że zbudowano dla nich specjalny warsztat.

Mechanicy, którzy tam pracują to też nie tacy zwykli mechanicy samochodowi. To na ogół mechanicy pasjonaci, którzy całe swoje życie poświęcili dla starych samochodów. Uważają, że tylko takie samochody z przeszłością mają duszę i nie kupiliby nowego samochodu za nic na świecie.