Równy taras, dzięki podstawkom pod płytki

Dzisiejszy świat dąży w kierunku wszelkich udogodnień. Ostatnie lata to nie wymyślanie zupełnie nowych rzeczy, ale doskonalenie tego, co już istnieje. Telefony są bardziej intuicyjne, internet szybszy, budownictwo bezpieczniejsze. Człowiek robi wiele, by w najlepszy sposób wykorzystać nadarzające się możliwości.

Jakie są rodzaje podstawek na tarasy wentylowane?

podstawki pod płytki tarasoweKiedyś, gdy budowało się dom, potrzebny był odpowiedni teren. Dziś stawiamy domy, gdzie chcemy i przystosowujemy do tego teren. Chcemy mieć taras na wodzie lub nierównym terenie? Nie ma problemu. Wystarczy postawić taras wentylowany z podstawkami i można mieć go prawie wszędzie. Kiedyś nie do pomyślenia. Dziś wybieramy odpowiednie podstawki pod płytki tarasowe i stawiamy taras nawet na pochyłym terenie. Konstrukcja wentylowana polega na tym, że między płytkami tarasowymi, a podłożem jest wolna przestrzeń. Tym podłożem może być prawie wszystko: żwir, asfalt, beton… Gdy przestrzeń między podłożem, a płytkami jest nierówna, wtedy stosuje się podstawki, których wysokość można regulować. Można nie tylko wybrać ich wysokość, co kupić od razu podstawki samopoziomujące. Wysokość podstawek regulowanych można ustawiać ręcznie lub za pomocą specjalnego klucza. Dużo zależy od tego na jakim podłożu chcemy postawić naszą konstrukcję. Ważne, by było stabilne i umożliwiało odprowadzanie wody deszczowej. Jeśli jest w miarę równe, podstawki mogą mieć nawet stałą wysokość. W innym wypadku potrzebny będzie regulator kąta nachylenia.

Najważniejsze jednak jest to, że obecnie istnieje możliwość postawienia konstrukcji tarasowych prawie wszędzie. Są ograniczenia, ale absolutnie nieporównywalne z tymi, które były jeszcze kilka dekad temu. Chcemy mieć taras na wodzie lub na trawie? Dzięki podstawkom pod płytki – jest to jak najbardziej możliwe.