Rodzaje wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie przede wszystkim służą osobom niepełnosprawnym, którzy nie mogą samodzielnie poruszać się o własnych siłach. Takie urządzenia ułatwiają swobodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce podnosząc komfort życia osobom niepełnosprawnym. Dzięki ich zastosowaniu życie takich osób jest ułatwione oraz umożliwiają one aktywne uczestniczenie w życiu codziennym praktycznie w każdych warunkach. 

Dopasowany wózek inwalidzki do wymagań pacjenta

wózek inwalidzki - sklep onlineWózki inwalidzkie swoje zastosowanie znajdują nie tylko podczas poruszania się w domu, ale także stosowane są w szpitalach, ośrodkach opiekuńczych, placówkach medycznych, jak i ośrodkach rehabilitacyjnych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę rodzajów wózków inwalidzkich, dlatego też każdy pacjent może dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Bardzo często można spotykać wózki, które dodatkowo posiadają możliwość stabilizacji pleców oraz głowy, co jest dodatkowym komfortem dla poruszającego się nim chorego. Zarówno wózki ręczne, jak i te automatyczne są wykonane z wysokiej jakości materiałów oddychających, dzięki czemu są one miłe w dotyku i zapewniają komfort dla skóry. Wózek inwalidzki – sklep online powinien zapewniać możliwość wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywne spędzanie czasu bez rezygnowania z jakichkolwiek przyjemności. Muszą one także zapewniać bezpieczeństwo każdego poruszającego się nim pacjenta i posiadać zabezpieczające pasy, które uchronią przed wypadnięciem z wózka. 

Wózki inwalidzkie powinny być lekkie oraz dopasowane do potrzeb każdego pacjenta. Muszą one zapewnić komfort osoby niepełnosprawnej oraz umożliwić im łatwe i bezpieczne przemieszczanie się w każdym miejscu. Doskonałym, dodatkiem jest także stabilizacja placów chorego, która zapewnia wygodę i komfort samodzielnego poruszania się.