Proste naprawy roweru wykonaj samodzielnie

Posiadacze jednośladów czasami muszą się uporać z drobnymi usterkami, które mogą się pojawić w wyniku codziennej eksploatacji. Rowery mogą się psuć, ale należy dbać o nie w taki sposób, żeby wszystkie usterki usuwać na bieżąco. Zdecydowaną większość napraw rowerowych można przeprowadzić we własnym zakresie. Najprostsza jest wymiana dętki.

Przełożenie dętki rowerowej zajmuje kilka minut

dętka rowerowa ze sklepu onlineW wielu miastach Polski powstały stacje napraw rowerowych, gdzie można skorzystać z ogólnodostępnych narzędzi. W przypadku przebitej dętki można sobie z łatwością poradzić z naprawą w dowolnym miejscu. Wystarczy jedynie posiadać odpowiednie klucze niezbędne do wykonania naprawy. trzeba jednak podkreślić, że niezbędna będzie do tego również dętka rowerowa ze sklepu online, którą trzeba wozić zawsze przy sobie. Tylko wtedy możliwa będzie wymiana dętki bezpośrednio na trasie. Samodzielnie można też wykonać wiele innych napraw. Wymiana oświetlenia, siodła czy wymiana rowerowych pedałów to czynności najprostsze, z którymi każdy radzi sobie sam. Regulacja przerzutek czy skrócenie luźnego łańcucha to już bardziej zaawansowane czynności wymagające wiedzy oraz większej ilości czasu. Są to jednak naprawy, które też można drogą dedukcji wykonać samodzielne. Jeśli nie ma się odpowiednich umiejętności to można skorzystać z serwisów internetowych, w których dostępne są porady dla rowerzystów. Samodzielne naprawienie swojego roweru jest tańsze, a w razie gdyby jednak brakło umiejętności to zawsze można rower oddać w ręce serwisantów.

Każdy posiadacz roweru powinien umieć przynajmniej wymienić dętkę rowerową. Wystarczy do tego odpowiedni klucz. Wymianę dętki można wykonać nawet na mieście, a zapasową dętkę powinno się wozić zawsze przy sobie. Proste naprawy nie zajmą wiele czasu, a samodzielne ich wykonanie na pewno doda również sporo satysfakcji.