Proste i oryginalne logo

Grafika jako jedna z dziedzin sztuki w obecnej, cyfrowej formie pojawiła się stosunkowo niedawno. Wcześniej graficy tworzyli za pomocą węgla, ołówka lub tuszu. Teraz większość prac przeniosła się do programów komputerów. Graficy bardzo często wykorzystują możliwość rysowania na zaawansowanych tabletach, które umożliwiają bardzo dużą precyzję.

Logo ważnym elementem każdej firmy

projektowanie logo dla firmDwudziesty pierwszy wiek okazał się przełomem dla praktycznie wszystkich dziedzin naszego życia. Komputeryzacja sprawiła, że wiele czynności, które kiedyś trzeba było wykonywać ręcznie, na dzień dzisiejszy są w pełni skomputeryzowane. Technologia wkradła się również do sztuki. Na przykład współcześni graficy rzadko kiedy korzystają z innych mediów niż komputer czy też tablet. Doświadczam tego na własnej skórze, bo grafiką interesuje się od lat. Zaraz po ukończeniu studiów otworzyłam własną pracownię projektową i na ten moment zajmuje się tworzeniem plakatów, ulotek reklamowych i tak dalej. Najbardziej rozchwytywaną usługą jest jednak projektowanie logo dla firm, bowiem w mojej okolicy co chwilę powstają jakieś nowe firmy. A logo jest jedną z kluczowych rzeczy, o które powinien zadbać każdy przedsiębiorca. Klienci zapamiętują daną markę właśnie po jej logo. Czasami nie pamiętamy, jak dana marka się nazywa, ale znając jej logo chętniej sięgamy po dane produkty z półek sklepowych. Loga, które projektują, są proste, łatwe do zapamiętania, ale jednocześnie oryginalne.

Każda firma, mniejsza czy większa, powinna posiadać własne logo. Pomaga ona oswoić klientów z marką. Ja o kilku lat zajmuje się projektowaniem takich znaczków. Wykonuje je na komputerze. Grafiki z logo muszą spełniać kilka warunków, przede wszystkim muszą być proste a zarazem na tyle oryginalne, żeby kojarzyły się z konkretną firmą .