Profesjonalna obrotnica do palet

W magazynach towar jest najczęściej przechowywany w pudłach kartonowych, które są ustawione po kilkadziesiąt na palecie. Taki sposób oszczędza miejsce, ale powoduje, że jego przenoszenia jest potrzebny specjalny sprzęt z odpowiednimi chwytakami.

Jak działają obrotnice do palet?

obrotnica do paletPalety składają się z kilkunastu, zbitych desek, które pomiędzy posiadają wolne przestrzenie, dzięki którym można je łatwo transportować. Oczywiście pod warunkiem, że się dysponuje odpowiednim sprzętem z chwytakiem do palet. W takiej pracy potrzebny jest inwerter do palet, czyli popularna obrotnica do palet, która umożliwia podniesienie ładunku i wykonanie z nim obrotu nawet o trzysta sześćdziesiąt stopni. Jest to niezastąpiony element wózka widłowego, ładowarki teleskopowej, lub klasycznego ciągnika rolniczego, którym pracuje operator odpowiedzialny za układanie palet. Obrotnica składa się z przeciwległych, podwójnych wideł, na które można załadować paletę, a z jednego boku posiada dużą łopatę, która zabezpiecza towar przed wypadnięciem w trakcie obracania palety. Zanim paleta zostanie podniesiona, musi zostać odpowiednio dociśnięta przez ramiona obrotnicy, aby załadunek był stabilnie trzymany. Zastosowanie obrotnicy do palet, pozwala na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie wydajności pracy. Od tej pory przeładowanie palety, czy zmiana niestandardowej na euro paletę, może być wykonana przez jedną osobę, czyli operatora wózka, lub innego pojazdu magazynowego. Załadowaną paletą można obracać na każdej wysokości.

Chwytaki stosowane w maszynach magazynowych pozwalają na bezpieczne wykonywanie pracy przez jednego pracownika. Obrotnica może być wykorzystywana na wiele sposobów, przez co jej zakup staje się opłacalny dla firmy, bo jej koszt szybko się zwraca.