biuro rachunkowe

Praktyki studenckie w biurze rachunkowym

Co roku jako studentka musiałam zorganizować sobie sama praktyki. Zazwyczaj nie miałam z tym najmniejszego problemu ale w zeszłym roku do niemal ostatniej chwili nie wiedziałam czy uda mi się coś znaleźć.

Usługi rachunkowe w praktyce

biuro rachunkoweAkurat w zeszłym roku postanowiłam spędzić wakacje u dziadków w Bydgoszczy i wydawało mi się, że łatwo znajdę tam jakieś biuro rachunkowe, które przyjmie mnie na praktyki. Niestety na miejscu okazało się, że większość biur miała już praktykantów albo w ogóle nie była takowymi zainteresowana. Biegałam więc po całym mieście odwiedzając osobiście każde biuro podatkowe jakie udało mi się znaleźć w internecie i chyba nie znalazłabym niczego gdyby nie pomoc dziadka. Zadzwonił on do swojego kolegi, kolega zadzwonił do byłej żony, była żona zadzwoniła do zięcia a ten na koniec do swojego kolegi. W ten sposób udało mi się dostać na praktyki. Praca bardzo mi się tam podobała. Usługi księgowe świadczone były na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie dotychczasowe biura rachunkowe dla których pracowałam wypadały bardzo słabo na tle tego. Mój szef zdobył nawet kilka prestiżowych nagród, między innymi za fachowe doradztwo podatkowe, za firmę przyjazną klientom i kilka innych tego typu. Przepracowałam tam całe lato i pierwszy raz nie zmarnowałam tego czasu tylko faktycznie nauczyłam się czegoś nowego.

 

Zamiast podawać kawę i kserować głupoty uczyłam się wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce. To były bardzo owocne praktyki i wyjątkowo fajne wakacje. Żałuję, że są to ostatnie moje wakacje przed obroną inaczej w następnym roku również postarałabym się o miejsce w tej firmie.

Więcej na temat pracy biura rachunkowego na stronie Infopower Bydgoszcz