Podsłuchy do systemu Android

Android był najczęściej stosowanym i najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym zarówno w telefonach komórkowych jak i mobilnych urządzeniach, takich jak tablety. Nic więc dziwnego iż narzędzia do monitorowania takowych były równie rozpowszechnione i różnorodne. Zwłaszcza prywatni detektywi mieli dostęp do wielu różnych aplikacji i urządzeń, umożliwiających monitorowanie połączeń telefonicznych, wykonywanych w tym systemie.

Aplikacja podsłuchowa do systemu Android

podsłuch androidBodaj najczęściej występującymi programami, umożliwiającymi monitorowanie rozmów prowadzonych na urządzeniu były ogólnodostępne aplikacje, choć takowe były często wersjami dawno przestarzałymi, i obecnie wykrywanymi jako szkodliwe programy. Prywatni detektywi i funkcjonariusze policji używali zamiast nich znacznie bardziej zaawansowanych aplikacji, często idealnie dopasowanych do wersji systemu operacyjnego jaki działał na monitorowanym telefonie. Nowoczesny podsłuch Android był więc prawie całkowicie niewykrywalny, zarówno przez użytkownika jak i inne programy działające w systemie. Nie widniał on na liście działających procesów urządzenia, a ulokowany był często pośród plików systemowych, do których dostęp ograniczany był nawet właścicielowi urządzenia w celu ochrony przed przypadkowym uszkodzeniem systemu. Prawdopodobieństwo wykrycia było więc bardzo niewielkie, co ułatwiało pracę operatorów i umożliwiało uzyskanie znacznie lepszych rezultatów aktywnego monitorowania połączeń w celu uzyskania jakichkolwiek potrzebnych informacji.

Aplikacje takie często dostępne były w sklepach detektywistycznych w bardzo dużej ilości odmian i iteracji, posiadających różnorakie tryby działania. Równie często, można było zamówić takową, napisaną od podstaw i przeznaczoną tylko do jednego konkretnego typu urządzenia.