Osocze PRP czyli wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe w skrócie nazywane jest PRP. Jest to zabieg, który funkcjonuje również pod nazwą wampirzy lifting. Nie należy jednak przerażać się już samą nazwą, bo zabieg ten ani nie jest bolesny ani nie prowadzi do żadnych niespodziewanych efektów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Główne funkcje pełnione przez czynniki wzrostu

własne osocze bogatopłytkowe - RzeszówDlaczego? Przede wszystkim dlatego, że do zabiegu używa się osocza bogatopłytkowego, które zostaje wyprodukowane z krwi klienta. Oznacza to, że najpierw pobierana jest krew (nie są to duże ilości), a dopiero później z tej krwi produkowane jest osocze, które następnie wykorzystuje się w zabiegu. Nie ma więc takiej możliwości, by własne osocze krwi doprowadziło do jakiejkolwiek reakcji alergicznej. Takie własne osocze bogatopłytkowe – Rzeszów to zabieg, który stosuje się w różnych sytuacjach. Można zastosować osocze na porost włosów, blizny, zmarszczki i znacznie więcej. Warto jednak wspomnieć kilka słów o tym, jak powstaje samo osocze bogatopłytkowe i dlaczego właśnie tak jest ono nazywane. Krew pacjentki zostaje odwirowana za pomocą specjalnej wirówki. Takie wirowanie nie trwa długo. Chodzi o to, by elementy morfotyczne krwi (komórki) osadziły się na dnie probówki. W ten sposób uzyskiwane są aktywne trombocyty, czyli płytki krwi. To właśnie te płytki zawarte są w osoczu, a ich działanie jest bardzo ciekawe. Dzięki płytkom krwi możliwa jest regeneracja komórek skóry.

Dzieje się tak dlatego, że w preparacie znajdują się specjalne czynniki wzrostu. Funkcji czynników wzrostu jest wiele. M.in. to one odpowiadają za namnażanie i regenerowanie komórek naskórka. Czynniki wzrostu doprowadzają też do powstawania nowej macierzy międzykomórkowej. Aktywacja mikrokrążenia i stymulacja syntezy DNA to kolejne zalety czynników.