Opieka nad kurczętami w odchowalniku

Kurczaki na początku wymagają bardzo dużej opieki. Są one słabe i bez odpowiedniej pomocy, mogłyby po prostu nie przeżyć. By nieco je odchować i przygotować do dalszego życia, umieszcza się je w specjalnym odchowalniku. Tam mają idealne warunki do rozwoju.

Prosta hodowla z odchowalnikiem

duży odchowalnikWiele osób hoduje kury. Głównie są one hodowane by pozyskiwać jajka, ale regularnie pojawiają się również pisklęta. Oczywiście nie mogą one na początku przebywać z dorosłymi kurami. Niestety mogły by zostać one zadeptane. Małe kurczaki potrzebują specjalnych warunków do rozwoju. Dlatego przede wszystkim warto zakupić duży odchowalnik. Kurczęta będą w nim miały dostateczną ilość miejsca do tego, by swobodnie się poruszać i nie robić sobie wzajemnie krzywdy. W takim odchowalniku jest również bardzo ciepło. Pisklęta na początku potrzebują wysokich temperatur i ciągłego ich ogrzewania. W profesjonalnej hodowli umieszcza się więc je w odchowalniku, w którym utrzymywana jest odpowiednia temperatura. Kurczaki muszą oczywiście jakiś czas w nim pozostać. Jednak stosunkowo szybko one rosną i w niedługim czasie są z niego przenoszone do innego miejsca. Jeśli marzy nam się hodowla kur, zdecydowanie powinniśmy się w taki odchowalnik wyposażyć. Dzięki niemu stworzymy idealne warunki do rozwoju dla kurcząt. Przetrwają one pierwsze tygodnie swojego życia w cieple oraz karmione odpowiednim pokarmem. Bez odchowalnika trudno zaopiekować się pisklętami, które naprawdę potrzebują dużo naszej uwagi.

Jeśli choć raz byliśmy na wsi, być może widzieliśmy kurczęta trzymane w kartonach, gdzie wszystko było wyścielone i zamontowane były często żarówki, które wytwarzały ciepło. Dziś jednak nie trzeba wymyślać takich sposobów. Wystarczy kupić odchowalnik, w którym pisklęta będą mogły spokojnie się rozwijać.