Odtrucia alkoholowe dla osób uzależnionych

Każdy, kto miał styczność z chorobą alkoholową, doskonale zdaje sobie sprawę, jak wredna to choroba. Jeżeli spotyka bliskie nam osoby, nie możemy stać i biernie się przyglądać upadkowi osób, które coś dla nas znaczą. Trzeba podać pomocną dłoń i pomóc w wyborze terapii.

Kto powinien skorzystać z odtruć alkoholowych?

odtrucia alkoholoweTerapia osób uzależnionych od alkoholu jest bardzo ciężka. Mimo, że ta choroba nie zabija bezpośrednio, prowadzi do szeregu zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Zaburza funkcje poznawcze, prowadzi do wyalienowania się ze społeczeństwa, upośledza działanie organów wewnętrznych. Może również prowadzić do marskości wątroby i wielu innych śmiertelnych, choć rozciągniętych w czasie chorób. Odtrucia alkoholowe są sposobem na wyrwanie się ze szponów tego zgubnego nałogu. Kluczem jest wybranie odpowiedniej, dopasowanej do osoby terapii. Najczęściej polega ona na czasowym zamknięciu w ośrodku terapeutycznym, podawaniu pacjentom elektrolitów, kroplówek i innych środków farmakologicznych, w celu jak najszybszego pozbycia się alkoholu z ich organizmów. Odtrucie jest wspomagane sesjami terapeutycznymi, psychoterapią, a nawet hipnozą, która zresztą przynosi bardzo dobre efekty. Jeżeli chcemy znaleźć dobry ośrodek terapeutyczny, mamy do wyboru szereg prywatnych i państwowych placówek. Te prywatne oferują nieco więcej możliwości, a także lepsze warunki mieszkalne. Choroba alkoholowa nie wybiera. Dotyka niezależnie od płci, statusu społecznego i poziomu wykształcenia. Ale na ratunek nigdy nie jest za późno.

Odtrucie alkoholowe jest metodą, z której powinna skorzystać każda osoba uzależniona od alkoholu. Musimy mieć świadomość, że alkoholicy bardzo rzadko z własnej woli decydują się powziąć tak radykalne, jak na ich myślenie, kroki. Jednak jeżeli ich los leży nam na sercu – pomóżmy im w tej decyzji.