Kolekcjonerskie dowody osobiste

Nietypowe hobby – zbieranie kolekcjonerskich kart

Mam bardzo nietypowe hobby. Karty są ze mną od kiedy tylko pamiętam. Czy ktoś w ogóle ma jeszcze w swojej świadomości obraz człowieka stojącego w budce telefonicznej i rozmawiającego przez telefon? Albo zamawianie połączenia na poczcie? Zapewne nie, ponieważ w dzisiejszych czasach każdy swój telefon posiada w kieszeni. Jednak kiedyś tak nie było. Ja do dziś kolekcjonuje różnego rodzaju karty, jednak z biegiem lat jak stawałem się starszy te karty nabierały zupełnie innego wymiaru.

Kolekcjonerskie dowody osobiste i prawa jazdy

Kolekcjonerskie dowody osobisteKiedy tylko moi znajomi słyszą o tym co uwielbiam zbierać i kolekcjonować w wolnym czasie aż łapią się za głowy. Zastanawiają się nad tym jak można zbierać różnego rodzaju kolekcjonerskie dowody osobiste czy prawa jazdy. Jednak ja uwielbiam to robić, ponieważ zamawiam sobie takie dokumenty ze swoim własnym zdjęciem z różnych stron świata i czuje się jak obywatel każdego kraju po kolei. Być może moi znajomi nie rozumieją mojego zamiłowania, nie mam pojęcia czym jest to umotywowane. Ostatnio mój przyjaciel zrobił mi ogromną niespodziankę, ponieważ od wielu lat bardzo starałem się o kolekcjonerski dowód osobisty z Meksyku. To było moje marzenie, jednak jak się okazało bardzo trudne w realizacji. Mój przyjaciel postanowił wyjechać do Meksyku na wakacje i tam udało mu się taki dokument dla mnie pozyskać. Cieszyłem się bardzo, ponieważ w pewnym momencie przestałem wierzyć, że jeszcze coś tak wspaniałego mnie spotka w życiu. Naprawdę.

Oprócz kart telefonicznych w swojej kolekcji posiadam również dowody osobiste i prawa jazdy z około jedenastu krajów. Meksyk jest teraz dwunasty. Jestem wdzięczny mojemu przyjacielowi za pomoc w realizacji marzenia, jednak teraz muszę postawić sobie nowy cel. Tylko z jakiego kraju dowód teraz chciałbym mieć? 

Więcej w temacie można znaleźć na stronie identyfikatory-plastikowe.com.pl