Nauka wspinaczki na skałach

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad tym, żeby zacząć w czasie wolnym uprawiać jakiś sport. Pomyślałam, że mogłaby być to wspinaczka, dlatego, że jak byłam dzieckiem chodziłam z rodzicami na ściankę wspinaczkową. Bardzo to lubiłam. Dlatego ostatecznie zapisałam się na zajęcia na pobliskiej ściance wspinaczkowej. 

Niedrogi kurs wspinaczkowy

kurs wspinaczkowy cenaWspinaczka jest dość wymagającym zajęciem, nawet wtedy, kiedy korzystamy tylko i wyłącznie ze sztucznych ścianek. Daje ona jednak tyle satysfakcji i pozytywnej adrenaliny, że można się od wspinania uzależnić, oczywiście w pozytywnym sensie. Niedawno wróciłam do wspinania się po wielu latach przerwy. I nadal sprawia mi to dużo radości. Z racji tego, że bardzo dobrze radzę sobie na sztucznych ściankach, postanowiłam nauczyć się wspinania na skałach. Zapisałam się, więc, na kurs wspinaczkowy cena jego, zaś, okazała się naprawdę bardzo przystępna. Jest to sześciodniowy kurs wyjazdowy, który odbywa się w okolicach góry. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu i pod okiem profesjonalisty, będziemy się na nim uczyć wspinania na różnej trudności skałach. Wyjazd będzie więc dla mnie małymi wakacjami, na których będą mogła rozwijać swoją pasję. Cały sprzęt mamy zapewniony w cenie kursy. Po jego ukończeniu dostanę certyfikat, który będzie umożliwiał mi wzięcie udziału w kolejnym kursie wspinaczki wysokościowej, a na końcu będę mogła zostać taternikiem. Na razie nie wiem, czy będę chciała. 

Od dziecka lubiłam ściany wspinaczkowe. Po wielu latach przerwy najpierw wróciłam na sztuczne ścianki, a następnie zapisałam się na profesjonalny kurs na prawdziwych skałach. Kurs będzie trwał aż sześć dni. Ma być dość intensywny i nauczę się na nim technik wspinania po różnej trudności skałkach. Już nie mogę się doczekać wyjazdu.