nauka angielskiego

Nauka języka a dzieci – w szkole czy w domu?

Od kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego u dziecka? Najlepiej już od najmłodszych lat. To, jak szybko nasze pociechy łapią nowe słówka można zaobserwować na przykład u maluchów dwujęzycznych.

Nauka angielskiego dla dzieci

nauka angielskiegoDlatego znacznie wcześniej, niż język angielski będzie nauczany w szkole, można ze swoimi dziećmi bawić się w naukę i poprzez taką zabawę maluch z pewnością opanuje podstawy. A co powiedzieć o takim rozwiązaniu jak szkoła językowa? Czy może lepiej uczyć dzieci samodzielnie w domu? Oczywiście sprawdzona przez wielu nauka angielskiego w Bydgoszczy dla dzieci wygląda zupełnie inaczej niż szkolenie dla dorosłych. W każdym mieście, takim jak Bydgoszcz i innych, angielski dla dzieci jest przekazywany przez zabawy, na przykład ruchowe z piosenkami. W grupie dzieci mają większą motywację, ponieważ chcą dorównać rówieśnikom, jednakże maluch mniej zdolny może się poczuć szybko zniechęcony. Z tego względu, jeżeli wybierzemy taką opcję jak szkoła językowa, trzeba bacznie obserwować, jak dziecko reaguje na takie nauczanie. Można podpytywać o to panie nauczycielki. Jest to z pewnych względów lepsze wyjście niż nauka w domu, ponieważ pedagodzy znają metody techniki uczenia się odpowiednie dla dziecka. Ono praktycznie ucząc się, nie czuje wysiłku intelektualnego i jest to dla niego zabawa. Z koeli w domu rodzic może poświecić swemu dziecku więcej czasu i dostosować tempo nauki do jego potrzeb, ponieważ je dobrze zna. Chyba najlepszym wyjściem byłoby połączenie tych dwóch sposobów nauki lub na przykład angielski przez skype. Można zasięgnąć w sieci rady na temat tego, jak uczyć angielskiego w domu.

Oczywiście jeżeli chcemy osiągnąć widoczne efekty, to lekcje w formie zabawy powinny odbywać się regularnie, najlepiej postawić na ruch czy prace plastyczne i planować różne aktywności naprzemiennie. Oczywiście taka lekcja nie może potrwać dłużej niż około 15 minut przy przedszkolaku, ponieważ dłuższa nauka nie ma sensu.