Najnowsze trendy w zabudowie umywalek łazienkowych

Nowoczesne mieszkanie to nie tylko praktyczna kuchnia i przytulna sypialnia. To także modna, designerska łazienka. Kiedyś jej wyposażeniem była wyłącznie ceramika i półka na kosmetyki, obecnie są to całe zabudowy meblowe, które w połączeniu z gustownymi dodatkami tworzą spójną, efektowną całość.

Modny design nowoczesnych umywalek wpuszczonych w blat

umywalki wpuszczane w blatMeble łazienkowe to obecnie modne szafki oraz półki, w które często wbudowuje się lustro oraz długie blaty. Są one najczęściej wykonane z granitu, jednak równie popularne są ostatnio konglomeraty lub klasyczne, lite drewno. Każdy z tych materiałów posiada swoje zalety i niezależnie od tego, który budulec wybierzemy, z pewnością będziemy zadowoleni. Blat łazienkowy przede wszystkim służy do umieszczenia na nim umywalki, która może być zrobiona z tego samego materiału lub z klasycznej ceramiki bądź szkła. Do większej łazienki polecane są dwie umywalki wpuszczane w blat, dzięki temu unikniemy kolejki do wieczornego mycia zębów. Szeroki asortyment sklepów z wyposażeniem łazienek obfituje w różnorodne umywalki o kształcie owalu, koła, kwadratu oraz prostokąta. Mogą one mieć miejsce na zainstalowanie baterii oraz na umieszczenie pojemnika z mydłem. Jeśli wybierzemy umywalkę granitową najlepiej jest dopasować do niej matowy kran w tym samym kolorze. Natomiast to umywalki ceramicznej pasuje błyszcząca bateria chromowana.

Chcąc posiadać modną, nowoczesną łazienkę, powinniśmy koniecznie zaaranżować ją przy pomocy funkcjonalnego blatu. Jest on bardzo praktyczny, ponieważ możemy na nim umieścić umywalkę, przybory toaletowe oraz kosmetyki. Blat zazwyczaj posiada także obszerną półkę na ręczniki, co dodaje mu wygody. Materiałem do wykonania mebli łazienkowych jest najczęściej drewno, marmur oraz granit.