Kwestie związane z pozyskaniem alimentów na dziecko

Rodzice zobowiązani są do utrzymywania swoich dzieci. Powinni zatem dokładać starań, aby dziecko miało zapewnione odpowiednie warunki do rozwoju, nauki, zabawy. Jak wiadomo – utrzymanie dziecka sporo kosztuje. Jeśli zatem jeden z rodziców nie łoży na utrzymanie dziecka, to drugi rodzic może wystąpić do sądu z wnioskiem o przyznanie alimentów na dziecko.

Pomoc prawnika w sprawie dotyczącej uzyskania alimentów

prawnik alimenty gdyniaW wielu sprawach warto poradzić się doświadczonego i kompetentnego prawnika. Do takich spraw zaliczamy niewątpliwie również te, które dotyczą uzyskania alimentów. Prawnik alimenty Gdynia pomaga uzyskać w takiej kwocie, jakiej oczekujemy. Oczywiście nasz adwokat nie podejmuje jednak w tym zakresie decyzji. Decyzja należy do sądu. Natomiast pomoże nam napisać pismo procesowe w sposób profesjonalny i fachowy, może także nas reprezentować w sprawie. Dzięki temu będziemy spokojni o to, że wszystko będzie zorganizowane tak, jak należy. Istotną sprawą jest dobre napisanie wniosku i udokumentowanie wydatków ponoszonych na dziecko. Są to wydatki oczywiste – takie jak mieszkanie, ubranie, czy też książki. Możemy także wykazać koszty dodatkowe, które ponosimy – chociażby wówczas, gdy nasze dziecko zachoruje i musimy udać się do lekarza, a także wykupić odpowiednie leki w aptece. Dziecko może również uczęszczać na odpłatne zajęcia dodatkowe, które też wiążą się z ponoszeniem pewnych kosztów. 

Nikt nie powinien uchylać się od płacenia alimentów na dziecko. Jednak w życiu zdarzają się różne sytuacje. Bywa też tak, że rodzice mają różne zadania odnośnie wysokości tych alimentów. W sytuacjach spornych sąd rozstrzyga jaką przyznać kwotę alimentów na dziecko. Można w takiej sprawie jak najbardziej korzystać z pomocy kancelarii prawnej.