koło pasowe
Krzyżówka i koło pasowe

Pewna pani rozwiązywała krzyżówkę i trafiła na dwa hasła: koło zębate i koło pasowe. Była przekonana, że gdzieś słyszała nazwę i ktoś kiedyś użył tej nazwy.

Koło pasowe jako hasło

koło pasoweBardzo zależało jej, aby dokładnie rozwiązać tę krzyżówkę. Poszła więc do najstarszego syna, aby zapytać czy wie, co to jest koło zębate i koło pasowe. Syn szeroko otworzył oczy, nie miał bowiem pojęcia, o co pyta go matka. Odchrząknął, że zadaje głupie pytania. Starsza kobieta nie miała wyjścia, musiała spojrzeć do starej encyklopedii. Znalazła oba hasła, dzięki czemu mogła do końca rozwiązać krzyżówkę. Ja już coś zaczynała, stara się doprowadzić to do końca. Nie lubiła rozwiązań połowicznych ani robienia czegoś na pół gwizdka. Należała bowiem do pokolenia, które ceniło pracę. Syn nigdy nie mógł zrozumieć, po co matka zajmuje się krzyżówkami. Nie przekonywały go stwierdzenia, że dzięki temu matka ćwiczy swój umysł, dba aby nie zapomnieć wiedzy, którą zdobyła jeszcze w szkole. Syn wolał oglądać serial w telewizji a potem grać w gry w sieci. Żył w zupełnie innym świecie niż jego matka. Ogólna wiedza nie była mu potrzebna do szczęścia. Szkołę uważał za stratę czasu. Nauka nie sprawiała mu przyjemności. Wystarczył mu telewizor i komputer.

Nawet specjalnie nie lubił wychodzić na podwórko, no bo po co. W sieci można było porozmawiać z kumplami. Nie wszystkich znał osobiście, ale taki jest urok internetu. Matka nie mogła zrozumieć, dlaczego świat syna jest taki wąski. Poza grami, nie miał on bowiem żadnych zainteresowań. Żył tak z dnia na dzień.