Kiedy zadzwonić po usługi wodno-kanalizacyjne?

 

Kiedy dojdzie do zapchania rury w naszej kanalizacji to najczęściej możemy z tym problemem poradzić sobie samodzielnie. Jednak w niektórych przypadkach, kiedy dojdzie do poważniejszego zatoru rur i żadne środki chemiczne nie pomagają to warto wezwać profesjonalne pogotowie wodno-kanalizacyjne.

Kiedy zapychają się rury kanalizacyjne?

wukoNajczęściej nasze rury od kanalizacji są zapisane poprzez niewłaściwe ich wykorzystanie. Wiele osób, mimo iż doskonale wie o tym, że nie należy tam wrzucać różnego rodzaju odpadów higienicznych oraz innych, które mogą powodować zapchanie rur to i tak wiele osób lekceważy to i wrzucs do toalety wiele różnych odpadów. Bardzo często do niezbyt skomplikowanych awarii dochodzi również w kuchni oraz łazience, gdzie najczęściej pod wpływem bardzo dużej ilości tłuszczu po jedzeniu albo też po myciu się z dużego brudu dochodzi do zapchania. W niektórych przypadkach może dojść do tego, że woda wraz z odpadami będzie się cofać i zalewać wnętrze mieszkania. Wtedy jak najszybciej powinniśmy skorzystać z usług pogotowia kanalizacyjnego. Najczęściej firmy takie działają całodobowo więc niezależnie od pory dnia lub nocy możemy wykonać telefon i zamówić usługi kanalizacyjne. Najczęściej hydraulicy za pomocą odpowiednich narzędzi przeczyszcza rury, ale w niektórych przypadkach wykorzystywana jest również metoda Wuko. Metodę tą jednak wykorzystujemy tylko przy największych zatorach, gdzie nie pomagają inne działania.

Każde dobre pogotowie kanalizacyjne posiada wykwalifikowanych pracowników, którzy mają niezbędną wiedzę do wykonywania takich czynności. Dodatkowo dysponują oni zdecydowanie lepszym sprzętem niż ten, który posiadamy w domu, aby pozbyć się zatkanych rur. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie szybkiej pomocy hydraulicznej, dzięki czemu przywrócimy do funkcjonalności z powrotem naszą kanalizację domową.