Jaki uchwyt do podłogi jest lepszy?

 

Każda firma transportowa i kurierską wie, jak ważne jest dbanie o przewożony ładunek. Nienaruszone towary to najlepsza wizytówka każdego kuriera. Zadbać o przewożone rzeczy można stosując uchwyty stabilizujące paczki, o różnym stopniu ciężkości. Można je zakupić lub wykonać samodzielnie. Oto porównanie uchwytów zakupionych oraz stworzonych samodzielnie.

Lepiej kupić czy zrobić uchwyt stabilizujący?

uchwyt podłogowyUchwyt stabilizujący może posiadać wiele cech. Najważniejszą z nich jest stabilność, jaką zyska ładunek po jego zastosowaniu. Uchwyt podłogowy, który kupisz, ma spory atut, jakim jest poręczenie wytrzymałości, które wystawia producent. Wśród rodzajów uchwytów mamy na przykład popularne „oczka”. Można je montować do każdej ze ścian naczepy, a nawet sufitu. Ich wytrzymałość może sięgać od trzystu kilogramów, nawet do pięciu ton — w zależności od Twoich potrzeb. Jaka jest największa zaleta uchwytów własnej produkcji? Posiadając flotę samochodów, na pewno masz znajomego mechanika lub spawacza. Uchwyt zrobiony samodzielnie pozwala się swobodnie przystosować do każdego typu przyczepy. Poza tym jego cena jest o wiele niższa, natomiast czas wykonania wcale nie jest długi. Zazwyczaj na wykonanie jednego uchwytu potrzeba około pół godziny. Każdy kurier lub właściciel przedsiębiorstwa transportowego powinien samemu podjąć decyzję, który jest lepszy. Pamiętajmy, że kupując uchwyt mamy dołączoną kilkuletnią gwarancję lub certyfikat jakości i wytrzymałości.

Osobiście wolę uchwyty własnej produkcji, ponieważ mam spore doświadczenie w spawalnictwie. Jednak nie jest to żadna reguła — wszystko zależy od ciebie, Twoich potrzeb, a także zdolności finansowej. Czasami bardziej opłaca się zamówić uchwyty u spawacza, niż zakupić, szczególnie jeśli posiadamy dużą flotę samochodów. Najważniejsze, abyś transportował towary bez ich uszkodzenia.