Jaki lekarz jest od włosów?

Włosy na głowie są naturalny wytworem naszego naskórka, a ich kondycja mówi o stanie naszego organizmu. W okresie jesienno zimowym sporo osób zauważa u siebie okresowe, wzmożone wypadanie włosów, które nie powinno niepokoić. Jednak jeżeli trwa zbyt długo, to świadczy o jakimś problemie. 

Jakie są przyczyny wypadających włosów?  

lekarz od wypadania włosówKażdy z nas ma na głowie kilka milionów włosów i każdego dnia ich gubi około stu. To normalne zjawisko, ponieważ każdego dnia też rosną nam nowe włoski, więc różnicy na głowie nie zauważymy. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy każdego dnia wypada nam ich dużo więcej i zaczynam zauważać ich wyraźne przerzedzenie, lub robią się nam zakola. Taka sytuacja może świadczyć o chorobie, złej diecie, lub niewłaściwej pielęgnacji. Jednak tylko lekarz od wypadania włosów może to dokładnie ocenić po zbadaniu włosów i skóry głowy specjalną mini kamerą z dużym powiększeniem. Z bliska od razu widać co trapi naszą skórę i co dolega kosmkom. Na podstawie badania, oraz przeprowadzonego wywiadu, mającego na celu ustalenie tego, co spożywamy na do dzień i jaki prowadzimy tryb życia, lekarz ustali terapię adekwatną do naszego problemu. Na wypadanie włosów ma wpływ długotrwały stres, który może nawet prowadzić do łysienia plackowatego, które jest poważną chorobą skórną. Kobiety po ciąży często skarżą się na wypadające włosy, ale nie ma to związku z chorobą, tylko z gospodarką hormonalną, która po dziewięciu miesiącach wraca do normalnego funkcjonowania. Za wypadanie włosów odpowiada także poziom estrogenów.

Wizyty u lekarza trychologa nie są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, więc musimy za nie zapłacić z własnej kieszeni. Badanie jest bezbolesne i bardzo szybkie, a dzięki dokładnej kamerze, wyjątkowo dokładne. Wypadania włosów nie wolno lekceważyć.