Jak dobrze wyszkolić psa?

Psy są zwierzętami wyjątkowo inteligentnymi, jednak to tylko zwierzęta. Zachowania których je uczymy, muszą być powtarzalne w czasie, ponieważ pies po prostu może o wyuczonym zachowaniu zapomnieć. Kieruje nim przede wszystkim instynkt i jedyne czego nigdy nie zapomni, to jedzenie i rozmnażanie. 

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka

szkolenie psów kostrzyn nad odrąRzeczywiście, takie panuje przekonanie, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. I jest to jak najbardziej prawdą. Jednak aby do takich zachowań doszło, człowiek musi szanować swoje zwierzę i nie traktować je jak narzędzie, tylko jak przyjaciela. Wtedy pies będzie tym przyjacielem. Wszystko to dzieje się z zachowaniem podstawowej, naturalnej zasady: Jak ja tobie – tak ty mnie. Zasada dotyczy nie tylko ludzi, ale wszystkiego co żyje. Bite zwierzę prędzej, czy później się odgryzie, a zwierzę szanowane odwdzięczy się właśnie szacunkiem. Wielu z nas ma psy, czy też inne zwierzęta w domach. Jednak to właśnie psy należą do gatunku, który chętnie szkolimy. Często jest to konieczne, szczególnie za względu na rasę. Np. szkolenie psów kostrzyn nad odrą jest miejscem, gdzie można szkolić różne rasy psów. Nie ważne, czy ktoś posiada owczarka niemieckiego, bulteriera, czy może ratlerka, albo nawet yorka.  Najważniejsze jest posłuszeństwo czworonoga. Zarówno mały, jak i duży pies może uciec od właściciela, szczególnie wtedy, gdy się nagle czegoś wystraszy. Taki piesek będzie błądził po okolicy, może popaść w różne choroby, a nawet może zostać pogryziony przez dzikie, bezpańskie psy.

Jeśli nawet właściciel go znajdzie, pies już nigdy nie będzie taki sam. Coś stracił i nigdy tego nie odzyska. Dlatego tak ważne jest szkolenie psa, aby był posłuszny, nie uciekał, nie skakał po właścicielu, czy innych, napotkanych ludziach. To bardzo ważne, ponieważ nie wszyscy są tak liberalni i może dochodzić do awantur.