Innowacyjne programatory astronomiczne

Moja rodzina po remoncie uznała, że należy wprowadzić więcej innowacji, w celu usprawnienia naszego domu. Cieszyłam się, bo jakiekolwiek zmiany są zawsze przydatne i pomagają w polepszaniu jakości życia. Nie mogłam się doczekać na kolejne pomysły mojego taty, które sprawiały, że nasz dom stawał się nowoczesny.

Komfort z astronomicznym programatorem

Programatory astronomiczneW końcu tata znalazł coś wyjątkowego. Zdecydowaliśmy się na zakup programatora. To urządzenie sterujące światłem. Istotny był fakt, iż programatory astronomiczne nie muszą mieć dostępu do światła zewnętrznego, żeby prawidłowo działać, co jest niezwykle istotne, ponieważ to właśnie tym różnią się od innych zegarów. Wszystkie dane na temat zmierzchów i świtów zawarte są w pamięci procesora. Można dzięki nim oświetlać domy i ogrody, dlatego też zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie u siebie. Cieszył mnie też fakt, że urządzenie to może sterować roletami zewnętrznymi. Niestraszne mu były wyładowania atmosferyczne, czy złe warunki pogodowe. Nie mylił zmierzchu z zachmurzeniem. Bardzo łatwo było je zaprogramować i przyłączyć do sieci. Zegar korzystał z gotowych kodów lokalizacji, lub można było ustawić współrzędne ręcznie. Można było ustawić pracę całkowicie automatyczną, lub półautomatyczną. Możliwe też było sterowanie ręczne, jednak nie widzieliśmy sensu własnoręcznego sterowania zegarem, ponieważ służył właśnie do wyręczania człowieka.

Zastanawiałam się, czy zegar zmieni się automatycznie podczas zmiany strefy letniej na zimową. Okazało się, że tak, więc to urządzenie miało ogromne możliwości. Ja lubiłam bawić się jego regulacją w wolnych chwilach. Bardzo szybko opanowałam całą obsługę i nie miałam z nią problemów. Moja mama tak samo, ponieważ sterowanie było wygodne i niezwykle proste.