Ile kosztuje koparka do kryptowalut?

Temat kryptowalut interesuje wielu inwestorów, którzy zastanawiają się nad opłacalnością stworzenia własnej koparki. Koszty, jakie musisz ponieść przy jej tworzeniu, a także eksploatowaniu jej są warte poznania, ponieważ od nich zależy czas, w jakim inwestycja przyniesie zyski. Profesjonalne koparki pracują przez długi czas niezawodnie, dlatego warto się zastanowić nad stworzeniem takiej u siebie w domu. 

Koszty koparki do kryptowalut

profesjonalna koparka do kryptowalutStworzenie koparki do kryptowalut wiąże się z zakupem kilku kart graficznych, które będą pracować w zintegrowanym systemie. Jedna karta graficzna to koszt około dwóch tysięcy złotych. Profesjonalna koparka do kryptowalut kosztuje w około trzydziestu czterech tysięcy złotych. Zużywa ona energię o wartości trzystu złotych miesięcznie, a do tego musisz posiadać system dodatkowego chłodzenia i niewielki agregat prądotwórczy. Całość zamknie się w czterdziestu tysiącach. A teraz temat zysków. Patrząc na notowania giełdowe kryptowalut, będą one wzrastać. Przewiduje się, że taka koparka zwróci się w przeciągu siedmiu lat od jej powstania. Nie chodzi tylko o zwrot tych czterdziestu tysięcy złotych, ale także pieniędzy, które zapłacisz za energię elektryczną, konserwację i sprzęt dodatkowy. Opłaca się przy wielu walutach, również tych mniej popularnych, które dopiero wchodzą na światową giełdę wymiany walut. Po siedmiu latach można całkiem sporo na tym zarobić.

Tego typu koparki coraz częściej montowane są w domach prywatnych, ponieważ inwestorzy chcą czuwać nad ich działaniem. Pewni pomysłowi studenci stworzyli koparkę w akademiku, oszczędzając tym samym pieniądze za energię elektryczną. Ja jednak polecam używanie koparki tylko w warunkach domowych, mając pewność, że nie będzie trzeba jej demontować ani przenosić do innego pomieszczenia.