Idealny ślub tkwi w szczegółach

Ślub i wesele wymaga od pary młodej dużego nakładu pracy i przemyślenia wielu rzeczy. Po organizacji tak ważnych kwestii jak kościół, sala weselna, kapela, menu i oczywiście stroje pary młodej, przychodzi czas na dopracowanie detali. Często bywa tak, że nie przywiązuje się do nich większej uwagi. Jest to jednak błąd.

Motyw przewodni w szczegółach wesela

bukiet ślubny z warszawyZ własnego doświadczenia wiem, że dopracowanie szczegółów może zaważyć na końcowym efekcie. Wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy, która nie stanie się taka bez idealnego wykończenia. Każda para młoda organizując ślub i wesele obiera pewien motyw, który jest im w jakiś sposób bliski i nadaje charakteru okazji. W zależności od upodobań może to być na przykład ludowa symbolika, elegancki element, ale w większości przypadków jest to dobór kolorystyki. Pod tym względem dobierane są kwiaty do kościoła czy na stoły sali weselnej. Tak samo tkaniny, które będą wykańczały ściany, stoły czy nawet krzesła. Czasami panna młoda decyduje się na umieszczenie w wybranym kolorze elementu na suknię, takiego jak kokarda czy haft, a pan młody zakłada krawat w tym kolorze. W moim przypadku wybór padł na szafirowy odcień niebieskiego. O ile z materiałem do sali weselnej i krawatem męża nie było większego problemu, o tyle dobór kwiatów w tym kolorze nie był łatwy. Szczególnie ciężko było znaleźć kwiaciarnię, która wykona bukiet ślubny Z Warszawy sprowadzałam kwiaty, które były najbliższe mojemu wyobrażeniu.

W organizacji tak specjalnej okazji jak ślub ważny jest każdy szczegół. Waży to nie tylko na wrażeniach estetycznych czy klimacie jaki chcemy osiągnąć, ale również na zdjęciach z tego wyjątkowego dnia. Faktem jest, że ciężko jest o wszystkim pomyśleć przy tak dużym natłoku spraw organizacyjnych, ale naprawdę warto. Zapewni to pełną satysfakcję z efektu.