Green Velo – pokoje na trasie

Green Velo to najdłuższy szlak rowerowy w Polsce. Biegnie przez wschodnią część Polski na terenie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km). Większość tras biegnie przez lasy i doliny rzek. Jak zaplanować wyprawę w te regiony?

Nocleg w Green Velo

pokoje green veloTrasa Green Velo obejmuje ponad 2000 km specjalnie wytyczonych ścieżek, choć przebiega ona również po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu. Jest bardzo dobrze oznaczona i bezpieczna. Wiedzie przez urokliwe miejsca, pozwala na obserwowanie przyrody, ale też pozwala na poznanie wielu znanych obiektów turystycznych, np. Białowieży, Elbląga, Zamościa i Kielc. Pozwala również zobaczyć miejsca mniej popularne, choć zasługujące na bliższe poznanie, m.in. Stauropigialny Klasztor św. Onufrego w Jabłecznej czy aleja dębów w Górecku Kościelnym. Warto zaplanować sobie trasę, uwzględniając interesujące nas atrakcje. Jest ich tak dużo, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. By zobaczyć je wszystkie, potrzebny jest nocleg. Pokoje Green Velo są dostępne w wielu większych i mniejszych miejscowościach. Do dyspozycji gości pozostają też hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, schroniska, ośrodki wypoczynkowe i motele. Dla osób lubiących bliższy kontakt z naturą przygotowano pola namiotowe i campingi. Baza noclegowa Green Velo jest bardzo bogata i pozwala na znalezienie miejsca odpowiedniego dla wszystkich uczestników wycieczki. Nie ma też w nich problemu z przechowaniem sprzętu.

Szlak Rowerowy Green Velo to niezwykły projekt rowerowy. Zapewnia nie tylko udaną aktywność i bezpieczną podróż, ale też pozwala na zorganizowanie kilkudniowego pobytu dzięki bogatej bazie noclegowej. Można tam wybrać się na wycieczkę całą rodziną, bo każdy znajdzie tam rozrywkę odpowiednią dla siebie.