Gniazdo keystone i telewizja

Kiedy budowałam swój dom to wiedziałam, że jeden telewizor i jedne komputer tam nie wystarczą. Razem z mężem używamy laptopów do pracy, internet jest nam niezbędny, a do tego dzieciaki uwielbiają oglądać seriale, tylko że bardzo różne. Córka woli fantastykę, a syn woli oglądać thrillery i kryminały.

Gniazdo keystone i doprowadzenie kabli

dobre gniazdo keystonePrzydatna będzie opcja multiroom, czyli możliwość oglądania różnych programów w tym samym czasie na kilku odbiornikach. Nie mieliśmy wtedy także opcji routera, tylko internet był tymczasowo ,,na kablu”. Nie wiedzieliśmy jak to podłączyć. Z pewnością niezbędne będą dziury w ścianie i przeciąganie kabli gdzieś pod listwami przypodłogowymi. Sprzedawca w sklepie powiedział nam, że niezbędne jest nam także dobre gniazdo keystone. To gniazdo z łączeniami LAN, WLAN, jakimiś innymi. Nie znaliśmy się an tym. Ważne było to, że ma ono wejścia do telewizji i do internetu. Końcówka kabli jest specjalnie zakończona i tylko to gniazdo będzie do nich pasowało. Gniazdko było bardzo małe, ale miało kilka wejść, więc kable będą podłączane w jedno miejsce. To ułatwia sprawę, bo kable przeciąga się po jednej stronie, a nie każdy z innego końca. Zamontowaliśmy te gniazda w takim miejscu, żeby nie były one widoczne, czyli za szafką z telewizorami czy za biurkiem w gabinecie. Gniazdo keystone jest bardzo małe, białe, łatwe do zamocowania. Dobrze, że ten sprzedawca w sklepie od razu nam powiedział że musimy mieć takie gniazdo do kabli, inaczej musielibyśmy się wybrać tam znowu i prace by się przeciągały.

Tym sposobem z pomocą specjalistycznych kabli i gniazdek możemy mieć kilka odbiorników telewizyjnych i kilka komputerów niezależnie działających w domu. To dobre rozwiązanie dla rodziny, której członkowie lubią w różny sposób spędzać czas.