Gainer – czy to rozwiązanie dla mnie?

Budowa masy mięśniowej może być troszkę skomplikowana. Czasami nie wystarczy jedynie odpowiednia dieta i ćwiczenia i musimy zdecydować się także na suplementy, które nam pomogą. Najlepszym wyborem są gainery, które wpływają nie tylko na szybkość, ale także na jakość budowania masy mięśniowej.

Który gainer będzie najlepszy?

gainer na masęGainer jest szejkiem, który zawiera ogromną ilość kalorii w jednej porcji. To również pokaźna dawka węglowodanów, a także białka. Gainer jest najczęściej polecany osobom, które mają szczupłą budowę ciała i pragną zwiększyć swoją masę mięśniową. Gainer na masę może być dodatkowo wzbogacony tłuszczem, aminokwasami, a także wyciągami ziołowymi. Szybkość przyrostu masy mięśniowej zależna jest od kombinacji makroskładników. Gainery tak naprawdę polecane są w trzech podstawowych przypadkach. Pierwszą grupą osób, dla których gainer będzie świetną opcją, są osoby trenujące, które mają problem z dostarczeniem sobie odpowiedniej ilości kalorii. Drugą grupą osób są ci, którzy mają problem ze zbudowaniem trwałych i mocnych mięśni. Ostatnią grupą osób, dla których gainer może okazać się najlepszą możliwą opcją są ci, którzy stawiają na proste i smaczne rozwiązania. Tego typu odżywki cechują się świetną rozpuszczalnością, a więc przygotowanie smacznego posiłku nie jest trudne. Gainer może być spożywany jako potreningowa porcja kalorii, a także raz na jakiś czas jako urozmaicenie diety. Popularność gainerów sprawia, że ich ilość stale rośnie. W związku z czym osoba niedoświadczona, która stawia swoje pierwsze kroki na siłowni, może mieć pewien problem z wyborem najlepszej opcji.

Wybór gainera może być nieco skomplikowany. W związku z tym warto jest poradzić się doświadczonej osoby, która z całą pewnością podpowie, która z odżywek będzie dla nas najlepsza i która pozwoli na najszybsze zbudowanie beztłuszczowej masy mięśniowej.