Funkcjonalna ława do mieszkania

Ceny mieszkań z roku na rok są coraz większe. Nie każdego stać na zakup odpowiednio dużego mieszkania. Mieszkając w małym mieszkaniu często brakuje nam wolnej przestrzeni. Jedynym sensownym rozwiązaniem tego problemu, przy nie dużym nakładzie finansowym, jest inwestycja w tak zwane meble funkcjonalne.

Nowoczesna ława rozkładana

nowoczesne ławy rozkładaneDo grupy mebli nazywanych funkcjonalnymi bez wątpienia należą ławy rozkładane. Nowoczesne ławy rozkładane pozwalają nam zaoszczędzić dość sporo miejsca. Dzieje się tak, ponieważ kupując ławę rozkładaną kupujemy tak naprawdę dwa meble, a mianowicie stół i ławę. Rozkładana ława pozwala nam na przekształcenie jej w bardzo łatwy sposób w pełnowymiarowy stół, przy którym możemy w komfortowy sposób spożywać posiłki całą rodziną. Konstrukcja takiej ławy pozwala nam na podniesienie lub opuszczenie blatu o kilkanaście centymetrów, więc ze stolika na kawę mamy coś w rodzaju stołu do jadalni. Blat nie tylko się podnosi, ale też i rozkłada. Niektóre z modeli takich ław pozwalają na zwiększenie blatu ławy nawet o sto pięćdziesiąt procent, bez osłabiania całej konstrukcji. Wszystko zostało tak zaprojektowane, że ława niezależnie w jakiej konfiguracji się znajduje aktualnie, to wygląda równie estetycznie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, więc nic dziwnego że tak wielu ludzi z niego korzysta. Mechanizm całej ławy jest na tyle prosty, że jeśli używamy ławy z jej przeznaczeniem, to mechanizm się nie psuje.

Meble funkcjonalne zyskują na popularności. Producenci mebli starają się zaoferować swoim klientom to co mogą najlepsze w relatywnie niskiej cenie. Właśnie dlatego takie ławy znajdziemy w każdym sklepie z meblami. Kwota jaką będziemy musieli przeznaczyć na dość sporych rozmiarów ławę rozkładaną nie przekracza pięciuset złotych.