Elegancki prezent w postaci skórzanego etui

Zbliżały się urodziny mojego ukochanego dziadka. To zasłużony żołnierz z wieloma odznaczeniami, bardzo zdyscyplinowany i honorowy człowiek. Pomimo jednak swojego twardego charakteru, w stosunku do mnie zawsze był kochany, a wesoły humor nigdy nie opuszczał go na krok. Postanowiłam zatem sprawić mu wyjątkowy prezent urodzinowy.

Eleganckie etui na długopisy

etui na długopisy skórzaneJako dziecko bardzo często spędzałam czas wolny u dziadka. Nie tylko niemal każde weekendy, ale również ferie zimowe, święta, czy wakacje. Lubiłam tą panującą wszędzie harmonię wsi: spokój, ciszę, śpiew ptaków. Tak bardzo różniącą się od codziennego, miastowego zgiełku. Dziś, jako dorosła osoba, również stałam się jak najczęściej odwiedzać swojego dziadka na wsi. Wiadomo, że ze względu na pracę nie zawsze mamy możliwość często odwiedzać swoich najbliższych, a niestety… czas biegnie i biegnie i to nieubłaganie. Z racji zbliżających się urodzin dziadziusia, chciałam podarować mu coś nie tylko pięknego, ale również przydatnego. Mój dziadek na starość zajął się pisaniem różnych powieści, jednak nie robi tego na komputerze, który, jak sam twierdzi, na zawsze pozostanie dla niego czarną magią, a odręcznie. Wpadłam zatem na pomysł, że ufunduję mu pióro oraz długopis pewnej znanej i luksusowej firmy, a do tego dokupię jeszcze etui na długopisy skórzane. Wiedziałam, że mu się to spodoba. Dziadek uwielbiał pisać piórami i zawsze powtarzał, że nie ma wygodniejszego narzędzia do pisania, jak właśnie pióra. Przybory piśmiennicze miały kolor ciemnego fioletu, czyli były w ulubionym kolorze mojego dziadka, zaś etui miało kolor czarny i jak na swoje małe rozmiary wydawało się dosyć pojemne, a przede wszystkim solidnie wykonane. 

Mój dziadek był wniebowzięty na widok prezentów. Od razu załadował swoje nowe pióro nabojami i wypróbował je stwierdziwszy, że pisanie nim to jak przesiadka ze starego auta do luksusowego. Bardzo mi to schlebiało. Cieszyłam się wiedząc, że mam możliwość takim drobiazgiem wywołać na twarzy dziadka uśmiech najszczerszej miłości.