Elegackie szerokie łoże małżeńskie

 

Posiadanie oddzielnej sypialni to komfort, który jest standardem nawet w domach jednorodzinnych. W salonie, który pełni wiele funkcji, możemy postawić tylko rozkładaną sofę. W sypialni znajduje się jednak łóżko. Zaaranżowanie miniaturowej sypialni nie jest łatwym zadaniem, jeśli zdecydujemy się na stworzenie wygodnego pokoju.

Jakie łoże małżeńskie wybrać?

szerokie łoże małżeńskieDużo łatwiej jest zaaranżować olbrzymi pokój, w którym możemy dodatkowo ustawić stoliki nocne, toaletę lub szafę z najlepszymi drzwiami przesuwnymi. Jeśli rozmiar naszej sypialni jest naprawdę skromny, musimy zdecydować się na łóżko o szerokości 140 cm. Jeśli szerokość pomieszczenia nie pozwala nam na umieszczenie szaf nocnych po bokach, spróbujmy pomyśleć o półkach, na których będziemy montować lampy. Warto wiedzieć, że szerokie łoże małżeńskie jest wystarczająco duże dla dwojga dorosłych. Możesz przykryć się jedną lub dwiema miniaturowymi kołdrami. Materac do takiego łóżka jest w standardzie podstawowym. Idealnym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji jednak ułożenie dwóch oddzielnych materacy. Komfort taki odczuwają przede wszystkim tylko właściciele łóżek o wymiarach największych. Na takim łóżku możemy zainstalować tylko dwa oddzielne materace o szerokości 90 cm i więcej nic się tu nie zmieści. Model tego rodzaju zależy przede wszystkim od upodobań, wzrostu i wagi. Warto jednak zastanowić się nad wyborem takiego rozwiązania, ponieważ zakup łóżka to może być bardzo poważna inwestycja dla naszego budżetu domowego.

Czasami uważamy, że łóżko o dużej objętości będzie zbyt duże, aby zmieściło się w pokoju. Nie zapominajmy jednak o rzekomym charakterze sypialni. Najważniejszy jest tu komfort. Tkaniny opływowe integrują się z masywnym łóżkiem, co dodatkowo sprawia, że łóżko staje się mniej przestronne.