Eksperyment w reaktorze

Grupa naukowców z pewnego małego laboratorium wynalazła nowy stop metali, mają nadzieję, że będzie najbardziej wytrzymały ze wszystkich, które dotąd powstały, ponieważ dzięki temu zarobią duże pieniądze, a także zyskają sławę i granty naukowe, tak bardzo potrzebne do eksperymentów. Do wytworzenia nowego materiału wybrali najlepsze pierwiastki chemiczne, godzinami zastanawiali się, w jakich proporcjach je połączyć, aż w końcu powstał. Nazwali go „Korounduranium”, aby pokazać najważniejsze składniki, czyli korund, tlenek glinu w postaci minerału i uran. Oczywiście znajdują się w nim również inne metale.

Czas na eksperymenty w reaktorze kwasoodpornym

kwasoodporne reaktory chemicznePo jego stworzeniu musieli jeszcze przetestować, czy jest tak bardzo wytrzymały, jak to sobie założyli. Poddawali go wielu próbom, zgniatali, rozciągali, nakłuwali, podpalali, mrozili. Na koniec wykorzystali kwasoodporne reaktory chemiczne, do których nalali najmocniejszych kwasów, jakie mieli, 96% kwasu siarkowego(VI), kwasu azotowego(V), który jest w stanie wejść w reakcję nawet z najmocniejszym z metali szlachetnych, czyli ze srebrem, także użyli wody królewskiej, składającej się z kwasu solnego i azotowego, w stosunku 3:1 oraz kwasu pruskiego. Musieli do tego użyć szklanych reaktorów chemicznych, niektóre z nich miały powłokę z glinu, gdyż jest to jedyny pierwiastek, ulegający pod wpływem stężonego kwasu azotowego pasywacji, czyli tworzeniu warstwy ochronnej w postaci swojego tlenku. Ten reaktor kwasoodporny zamiast szkła, zrobiony został z aluminium.

Testy nowego stopu metalu przeszły pomyślnie, jest on najwytrzymalszym metalem dotąd stworzonym. Teraz wszedł w fazę produkcji i promocji. Jest on dość drogi w wytworzeniu, ale któż by nie chciał samochodu mogącego ochronić dzieci będące w środku przy zderzeniu z ciężarówką?