psychoterapia

Dysleksja, a psychoterapia

Osoby, które są chore na dysleksję, mają problemy z czytaniem oraz pisaniem. Aby rozpoznać tę przypadłość, należy zapisać dziecko do pedagoga oraz na konsultacje psychologiczne mające na celu wykrycie tej choroby. Ważne jest to, aby zbadać najpierw dziecku wzrok.

Psychoterapia pomoże dziecku?

psychoterapiaByć może nie widzi dobrze? Rozpoznać tę chorobę można dopiero w czwartej klasie szkoły podstawowej, kiedy umysł już powinien być na tyle wykształcony, aby uczeń swobodnie czytał i bez problemu pisał łatwiejsze zdania. Konieczna jest opinia wychowawcy. Być może niektóre dzieci zbyt bardzo się stresują nauką. Może warto by zaproponować rodzicom leczenie nerwicy w tym przypadku. Stres w szkole może być spowodowany zarówno przez nacisk na naukę, jak i próbę zwrócenia na siebie uwagi. Tą tematyką musi się zająć psycholog i zaproponować psychoterapia w krakowie – www.adintra.pl, bada on dziecko z podejrzeniem depresji i określa, w jakim jest ona stanie psychicznym. Niestety, coraz więcej jest przypadków, że rodzice mający wielkie ambicje, zapisują dzieci na zajęcia, na które maluchy tak na prawdę nie chcą chodzić. Uczą się one przez cały dzień. Rano chodzą do szkoły, a popołudniami na dodatkowe lekcje. Są już zbyt zmęczone na jakąkolwiek zabawę. Rodzice potrafią nakrzyczeć na swoje pociechy za złe oceny.

Powoduje to w wzrost zachorowań na depresję. Leczenie depresji nie jest łatwe u tak młodych osób. Sama już choroba będzie miała negatywne skutki w jego przyszłości. Każdy psycholog powie, że to głównie od rodziców zależy stan psychiczny dzieci. W wychowaniu dziecka liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek.