Dwa sposoby wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

 

Posiadanie pięknego i białego uśmiechu jest marzeniem wielu osób. Są tacy, którzy korzystają z domowych metod wybielania zębów, ale nie należy ukrywać, że skuteczność tych metod jest niewielka, a czasami nawet żadna. Niektórzy kupują w internecie nakładki i preparaty, które zawierają w swoim składzie różne kwasy.

Lampa Beyond i nakładki czyli sposoby na białe zęby

wybielanie zębów olsztynW tym przypadku wybielanie zębów się udaje, ale niestety cierpi na tym szkliwo, które może ulec zniszczeniu, a w dodatku pojawiają się infekcje dziąseł. Dlatego lepiej skorzystać z profesjonalnych usług w gabinetach stomatologicznych. I wcale nie musi to być gabinet zajmujący się na co dzień stomatologią estetyczną. Obecnie prawie każdy gabinet dentystyczny ma w swojej ofercie wybielanie zębów. Takie wybielanie zębów olsztyn może odbywać się na dwa różne sposoby. Pierwszy sposób polega na zakupie specjalnych pasków na zęby (nakładek) – w gabinecie można kupić sprawdzone preparaty, które wybielą zęby o kilka odcieni. Trzeba jednak stosować się do wszelkich wskazówek lekarza dentysty: nie pić kawy, herbaty, czerwonego wina, nie palić papierosów. Wtedy efekty będą na pewno zauważalne. Można też skorzystać z wybielania zębów za pomocą lampy Beyond. Jest to lampa, która emituje promieniowanie ultrafioletowe. Przed wybielaniem zębów należy ustalić z dentystą cele. Lekarz korzystając ze specjalnych wzorców, określa aktualny odcień zębów.

Później informuje pacjenta o tym, jaki efekt można osiągnąć przy użyciu lampy Beyond – zazwyczaj możliwe jest wybielenie zębów o kilka odcieni. Wybielanie polega na kilku sesjach ze światłem ultrafioletowym i jest całkowicie bezbolesne. Zazwyczaj po jakimś czasie trzeba zabieg powtórzyć, by wybielić zęby jeszcze bardziej lub utrwalić osiągnięty efekt. Jest to najbezpieczniejsza metoda wybielania zębów.